Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét után mennyi...

Mandulaműtét után mennyi hálapénzt szokás adni az orvosnak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj, hogy szokás. Ezért vannak elkényeztetve, utána meg sír a szátok, hogy milyen a magyar egészségügy és, hogy az orvosok mennyi hálapénzt vesznek ki az ember zsebéből.
2010. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Semennyit! A munkáját végzi. Te kitől kapsz jattot, hálapénzt, bármit? Én elvből nem adok egy orvosnak sem borítékot. Max. egy jelképes ajándék, ha meg vagyok elégedve. Ha meg az elején látom, hogy várna bármit, akkor a SEMMI az ajándék.
2010. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Semmit! Keresztapám orvos, szakmája egyik kiválósága, és neki az a véleménye a hálapénzről, hogy a betegek rontják el ezzel az orvosokat.
2010. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

jah, de fogadjunk, hogy ha egy beteg odanyújtja a keresztapándnak a pénzes borítékocskát ő sem utasítja vissza.

Egyébként nem szokás adni semmit, de ha te szeretnél akkor annyit adj amennyit tudsz. Mi anno 15 ezer forintot adtunk. Akkor a szobatársaim kb 10-15 között adtak. Én azért adtam ennyit mert tényleg hálás voltam az orvosnak. Elötte vittem neki jelképes ajándékot is, de úgy érzem így jobban meg tudtam köszönni amit értem tett. Mondjuk engem a mandulám elött tályoggal is műtött. Ő találta meg 1 hónap közdelem után, hogy mi a bajom. Tehát az elötte kezelgető orvosok nem kaptak hálapénzt.

Akkor adj, ha tényleg úgy érzed, hogy szükséges.

2010. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi... vagyis sajnos szokás adni.. de ha adsz, ne azért adj mert szokás (így értettem az első mondatom)
2010. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18:43 - Azt mondta, hiába utasítja vissza, ráerőszakolják.
2010. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

hát én is ezt mondanám... figyi, erre azt tudom mondani, hogy rám nem lehet olyat erőszakolni, amit nem akarok.

Az tuti, hogy a betegek is elrontján és azt hiszik, hogy hálapénz nélkül nem gyógyítják meg őket. De némely orvos pénz nélkül tényleg nem csinál semmit.

2010. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A beteg fogja és bedugja az orvos köpenyzsebébe, aztán már ott sincs, ez nem ráerőszakolás?
2010. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jólvannn naa, nem kell ezen vitázni:) köszönöm a válaszokat
2010. aug. 14. 18:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor engem műtöttek 8 emberből 7 adott és együtt beszéltük meg, hogy ki mikor. Én 10 000 adtam, bár utólag belátom ez kicsit sok volt, elég lett volna egy 5-ös is.

Aztán a második, aki aztán megmentette az életem, miután vénás vérzésem lett, annak 10 ezret adtam, de jó szívvel!

2010. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!