Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet abból, ha...

Mi bajom lehet abból, ha hosszútávon alig alszom?

Figyelt kérdés

Sajnos képtelen vagyok 2-3 óránál többet aludni, de valamikor még annyi sem megy. Eddig csak a fejembe nyilall bele valami görcs, meg ingerlékeny vagyok, fáradt, kómás a fejem, szememben nyomást érzek. Ebből nagyobb baj lehet?


19 éves vagyok, és már évek óta nehezen alszom, viszont az utóbbi hónapokban szinte alig tudok, és folyamatosan rémálmaim vannak, amelyekre szinte mindig tisztán emlékszem. Járok kivizsgálásokra, de az időpontok valami gusztustalanul messze vannak még, altatókat viszont nem fogok szedni, mert megeshet, hogy rászoknék.


2021. jan. 14. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Magas vérnyomásos tünetek is lehetnek.
2021. jan. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Angel3000 ***** válasza:
84%
Szia! A leirásod alapján neked krónikus alvászavarod van. Akut alvászavar mèg a legjobban alvó emberekkel is elôfordulhat idônkènt, hiszen mindenki életèben lehetnek olyan periódusok, amikor valami vègett nehezebben alszik el, vagy èppen nem tudja átaludni az estèt. Ezzel szemben a krónikus alvászavar jóval hosszabb ideig, legalább 1 hónapig fennáll, ès a napközbeni teljesitmènyûnk csökkenèsèn is jól èszrevehetô, hogy nem tudjuk kipihenni magunkat. Az alvászavarnak idôvel következmènyei is lehetnek, a nappali koncentrációs nehèzsègektôl egèszen a krónikus betegsègek megnövekedett rizikójáig. Emellett az èrintettek nehezebben tudnak a munkájukra vagy a tanulásra koncentrálni, ingerlèkenyek lesznek. Továbbá hosszútávon az immunrendszer gyengûlèsèhez vezet. Javaslom; Levendulapárnát, levendula teát fôzzèl lefekvès elött kortyogassad el. Gyógynövènybôl kèszûlt Valeriána, teljesen natur bázisú, teljesen termèszetes altató, aminek nyugtató hatása van, ès feszûltsèg oldó. Emellett erôsiti az idegeidet! Nagyon jó mèg a Komló! A komlóról a legtöbb embernek a sör jut az eszèbe, pedig tökèletes választás alvászavarok ellen. A komlóban található illóolajok nyugtatólag hatnak a szervezetedre, oldják a feszûltsèget, aminek következtèben sokkal pihentetöbb lesz az alvásod. Kèszits teát bellôle! Lefekvès elött egy órával igyad meg. Inteziv ize ès illata miatt sokan szeretik. Továbbá javaslom, hogy szedjèl B vitamin forte komplexumot, az idegeid erôsitèse cèljából, ès, hogy jobban èrezzed magadat. Minden jót!
2021. jan. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Durva, de van akinek allitolag keves az alvasigenye. De az inkabb 4-6 ora viszont magas a vernyomasa, cserebe energikusabb 100szor mint en. Nekem alacsony en napi 10orat szeretek aludni.

Ha nem alszok eleget akkor az immunrendszerem legyengul es egybol natha stb vagy szemarpa volt.


Gyogyteakat vagy veny nelkuli novenyi fel tabletta altatot lehet kiprobalnam valeriana?

2021. jan. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Nekem napi 4 óra az alvàsigényem. Én ilyen vagyok. 45 éves, és nemhogy magas volna a vérnyomàsom, inkább alacsony. Ne az àtlagos nézd. Ha kevés alvàs utàn is jól működik az agyad, akkor ilyen vagy. Nem tudom a kóros. Ha tizenéves vagy, akkor viszont jót tesz az alvàs
2021. jan. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
A fu jot tesz az alvasra
2021. jan. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kipróbálom majd a teát, füvet sajnos nem tudok szerezni, pedig jót tenne velem időnként. Nem vagyok nagy alvó, de olyan 7-8 órát kéne legalább aludnom éjjel, egyrészt ahhoz szoktam hozzá, másrészt fáradt vagyok, ha 6 óránál kevesebbet alszom. Árpa nálam is volt, nehezen múlt el, ráadásul kiütésekkel vagyok már tele, csomók jelentek meg a bőröm alatt. Először alvásparalízisem lett még júliusban, és egészen augusztusig tartott, majd jött a teljes álmatlanság... Még így is rémálmaim vannak, hogy pár órákat alszom. Nehéz... :/
2021. jan. 14. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!