Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, Mit csináljak???

Segítség, Mit csináljak???

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy barátnőm, egészséges semmi baja, valami ismerősétől szerzett mydeton-150mgos gyógyszert. Utánna néztem ezt csak receptre lehet kapni. A lényeg hogy szedi mert hogy úgy érzi, neki arra szüksége van.ahogy olvastam ez a gyógyszer izomlazito. Lehet valami baja tőle?? Reggel este szed 1 szemet, úgy hogy semmi baja. Ugye nem lehet tőle baja?


2021. jan. 19. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta esetleg, hogy miért érzi úgy, hogy szüksége van rá? A Mydeton-t alapvetően stroke-ot követő izomgörcsök oldására használjuk, nem pl. menstruációs görcs, izomláz, vagy egyéb izomgörcsök oldására, ezekre amúgy nem csak hogy fölösleges, de hatástalan is
2021. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem mondta

Azt se hogy fájna valamije, vagy görcsölne. Azért mondom hogy semmi baja. Szóval akkor nem lehet baja, hogy csak úgy indokolatlanul szedi?

2021. jan. 19. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, azt nehéz azért így távolról megmondani, hogy lehet e tőle baja, az mondjuk azért szerintem eléggé egy alaptétel, hogy fölöslegesen azért gyógyszert szedni nem célszerű, ha pedig van valami konkrét problémám, panaszom, akkor arra pedig célszerűbb olyan készítményt szedni, amit az adott problémára, a saját laboreredményeim, stb figyelembe vételével személyesen nekem elrendelt egy orvos. Nem beszélve arról, hogy nem föltétlenül mindig egy gyógyszer a megoldás, nyilván ez problémától függ.
2021. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ez gyógyszer. Én derékfájdalomra kaptam, napi 2*1 adagolással. Mint minden gyógyszernek, vannak ellenjavallatai, tehát ha ilyen fennáll, lehet baja.

Na meg persze mivel izomlazító, így ők nélküli szedése okozhat pl. izomgyengeséget.

2021. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbád meg azért szerintem megkérdezni a barátnődtől, hogy miből gondolja, hogy neki Mydeton-ra van szüksége
2021. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bazky, én 21 éve (májusban lesz 22) nem vettem a számba gyógyszert. Akkor borítottam a kukába a fiókom teljes tartalmát, lázmérőstől, mindenestől. Azóta még egy nyavalyás Kalmopyrint se vettem be.
2021. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!