Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám jobban kezelni a...

Hogy tudnám jobban kezelni a stresszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves lány vagy, akinek a stressz néha megkeseríti az életét. Minden iskolai esemény (pl. fontosabb dolgozatok) vagy családi kisebb viták (mivel nagyok hála Istennek nincsenek) nagyon idegesíteni tud. Ezek legjobban este nyilvánulnak meg. Ilyenkor nehezen tudok elaludni, hiába próbálok rendszert tartani az alvásomban. Mindig igyekszem 10-10:30 környékén az alvással próbálkozni.

A stressz, túlgondolás ez viszont tönkreteszi. Remegek, begörcsölnek az izmaim van, hogy sírok és csak várom, hogy vége legyen.

Jelenleg a fél év lezárási az aggodalmam oka. Hiába a digitális oktatás, saját eszem alapján próbálom megírni minden egyes dolgozatot, nem pedig a tankönyvekből.


Orvosnál egy alkalommal voltam a problémámmal, nem különösebben foglalkoztak velem és a bajaimmal. Most meg tudtommal ilyen panaszokkal nem fogadnak, ezek a legkisebb bajuk most az orvosoknak.



#stressz #alvászavar #alváshiány #stresszkezelés #Negatívstressz #Iskolaistressz
2021. jan. 21. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem orvos kell, hanem egy jó pszichológus. Csak nehéz ilyet talállni, és sokba kerül.
2021. jan. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a választ. Már keresgéltem egyszer, viszont sajnos túl drágák, nem is tudom, hogy hogy kérhetnek ennyit. Értem, hogy nehéz a munkájuk, de sok embernek nem telik rá, pedig szükséges lenne!
2021. jan. 21. 06:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Meditáciò!

Ingyen elsajátìthatod ès sok mindent rendbe tesz benned már az az önfegyelmező rèsz is amikor úgy kezdik az egèsz gyakorlatot hogy ne gondolj semmire. Baromi nehèz, az elmèd mindig csacsog de gyakorlással elèrhető a 0 gondolat vagy nagyban minimalizálhatò.

Ha sokat csinálod akkor azt veszed èszre hogy pl a stressz lepereg ròlad. Higgadt ès kiegyensúlyozottá válsz mert egy csomò dolog èrtelmet nyer ès átfogalmazòdik bennem.

16 èvesen kezdtem ismerkedni a meditáciòkkal, nem volt egyszerű de szerencsère kitartò voltam ès nem adtam fel mert tudtam higy ez egy hosszadalmas folyamat.

2 hònap után már sikereim voltak ès èreztem a közèrzetemen hogy pozitìv változásokon estem át már ilyen rövid idő alatt is.

Rengeteg technika ès anyag van a neten, nem vagyok a helyedben de a helyedben megpròbálnám.

Ha teljesen hidegen hagy a dolog akkor pszichològushoz kell fordúlni ahogy azt fentebb is emlìtettèk.

Sok sikert! Az èlet nem egy vères harc, inkább egy játszòtèr. Hajrá!

2021. jan. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Hallottam online pszichológusról. Nem tudom hogy az mennyire jó, vagy mi a menete neki.
2021. jan. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az internet és a könyvtárak dugig tele vannak stressz kezelő technikákkal, csak olvasgatni kéne kicsit. A múltkor a helyi könyvtárban hirtelen 5 vaskos könyvet is találtam a témában. Íratkozz be, vedd ki, olvasd el, alkalmazd a tanultakat, és gyakorolj.
2021. jan. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm, biztosan ki fogom próbálni. Szerencsére a kitartással semmi bajom.

#4 majd erre is rálesek, köszönöm!

#5 neten nem szeretek annyira olvasgatni, mivel tudjuk, hogy mindig valami rosszatt fognak kihozni a végére. Könyvtár sajnos most nincs nálunk nyitva a vírusra való tekintettel, de azért neked is köszönöm!

2021. jan. 21. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!