Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köldök sérv? Vagy más?

Köldök sérv? Vagy más?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. 2 hete úgy szúrt, fájt a köldököm és egy picit felette a hasam hogy menni is alig bírtam, de főleg akkor mikor felültem, vagy lehajoltam meg ilyenek. Nagyon érzékeny is volt ha hozzá értem. Házi orvos be utalt ultrahangra, közben elmúlt a fájdalom, viszont egy nagyon pici kis púp a köldökömbe nőtt de a röntgenen nem mondtak semmi eltérést, vagy hasonlót.. akkor mi lehet?

2021. jan. 21. 23:01
1 2
 1/13 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Köldök sérv esetében a köldök terûletén kisebb-nagyobb elôboltosulàs jön létre! Ennek nincs àltalànos jellegzetes formàja, a köldökgyûrû az egyes emberekben igen nagyfokù vàltozatossàgot mutathat. A probléma eleinte nem, vagy alig okoz csak panaszt, azonban a sérv mérete a kor elôrehaladtàval, a hasfal gyengûlésével, illetve a gyakori sùlyfelesleg okozta hasûri nyomàsfokozòdàs miatt rendszerint fokozatosan növekszik. Panaszokat màr igen kis, sokszor csak szakember àltal kitapinthatò sérvek is okoznak, ilyenkor ugyanis a hashàrtya és az a felett elhelyezkedô làgyrészek becsipôdése kellemetlen szùrò fàjdalmat okozhat. Kis sérvek esetén, a panaszok sokszor csak bizonyos mozdulatokra jelentkeznek. Nagyobb sérvek esetében pedig àllàsra, munkavégzésre fokozòdnak.
2021. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom! Szerintem nekem kis sérvem van, mit tegyek? Hogyan sportoljak? El tudom valahogy kerülni a műtétet?
2021. jan. 21. 23:44
 3/13 Angel3000 ***** válasza:
Hát, el tudod kerûlni,mig nincsen fájdalmad - csak óvatosan a hasi gyakorlatokkal!
2021. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2021. jan. 22. 10:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Szia! Bocsi hogy megint irok, de van bármilyen esélye hogy vissza húzódjon?
2021. jan. 25. 15:01
 6/13 Angel3000 ***** válasza:
Sajnos, nem fog tudni màr visszahùzòdni!
2021. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:(
2021. jan. 27. 11:01
 8/13 Nickchannel32 válasza:
Halli itt vagy még azota minsen rendbe van?
2021. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia bocsi hogy most válaszolok! Hát, picit mintha kényelmetlenebb lenne vele az élet hétről hétre
2021. febr. 5. 17:16
 10/13 Nickchannel32 válasza:
Hello javult a probléma?
2021. márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!