Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A homeopátia veszélyes irány?

A homeopátia veszélyes irány?

Figyelt kérdés

2021. jan. 23. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A homeopátia egy nagy kamu, nem segít és nem árt. Annyiból veszélyes ha elhiszed, hogy használ, hogy komolyabb gondnál nem mész normális orvoshoz.


(Mint mindennek, ennek is lehet placebo hatása. Tehát ha csak simán fájdalomcsillapításra használnád és tényleg használ neked, akkor nyugodtan. De rákot ne ezzel akarj kezelni.)

2021. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

#1


Egyetértek. Ez egy hatalmas nagy kamu amivel csak pénzt akarnak lehúzni a kétségbeesett emberekről.

2021. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Hatóanyaga nincs, viszont placebo hatás elvén működhet.

De: semmiképpen nem rendes kezelés helyett, hanem kiegészítésként, úgy, hogy a kezelőorvos minden szedett szerről tudjon!

2021. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem minden homeopátiás szert használónak utána kellene nézni hogy mi is az a homeopátia. Mert szerintem sokan nem is tudják. Én mikor elolvastam nem hittem a szememnek. Pár mondatban annyi, hogy a növény kivonatot addig hígítják amíg már nincs benne hatóanyag, mert a víz emlékezik. Ezért mindegy hogy 2 csepp kivonatot 1 literben vagy 100 literben oldanak fel (addig amíg a szerből már nincs benne) hiszen a víz emlékezik. Nem vicc. Bővebben olvass utána mielőtt pénzt áldozol rá. Én egy fillért se adnék érte, de aki hisz benne az vegye, csak ahhogy az előttem szóló írta ez egy placebo, tehát komoly dologra nem szabad használni. Talán pont azért veszélyes, mert van aki úgy használja hogy nem is tudja mi az a homeopátia, és összekeverik a valódi gyógynövénykivonatokkal. Érthetetlen hogy gyógyszertárak árulhatják egyáltalán.
2021. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
A placebo is hatásosabb, néha tesznek bele vitamint mert mért ne alapon.
2021. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4. igen kvázi olyan mintha az elmosott pohárból ha vizet innál akkor homeopátiás öngyilkosságba kezdenél :'D
2021. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En adtam neki eselyt, raadasul orvosnak, ketszer is. Lofasz se tortent. De a penzemen kivul az idomet is elrabolta. En egyebkent hiszek termeszettudomanyon tuli dolgokban, de ez egyszeruen szart se ert.
2021. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt orvos aki élő adásba tolt be egy doboz homeopátiás altatót ami elvileg nagyon erős volt xd
2021. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!