Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha antidepresszánst szedek,ill...

Ha antidepresszánst szedek,illetve este 1mg alprazolámot(frontin) vehetek be reggel tramadolt?

Figyelt kérdés
Mennyire rizikós? Azt hallottam,hogy benzókkal nem szabad együtt,de a frontin gyors felezési idejű dolog,és délelőttre az az 1mg "kimegy" szerintem belőlem. Ettől független pro/kontra érveket szeretnék,hogy az antidep. (Duloxetin hatóanyagú SNRI) És az esti fronya miatt mennyure ellenjavallt a dolog. Azt tudom,hogy a trami függőséget okozhat stb...prevenciós előadást mellőzzétek,légyszi aki válaszol,a kérdésre tegye.!

2021. jan. 25. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Ne vegyél be se antidepresszánst, se más kedélyjavító gyógyszert. Nincs rá szükséged. Olvass, mozogj, csajozz, élj, találkozz a barátaiddal, tanulj, legyél produktív. Nem éri meg depressziós lenni. Fel a fejjel ;)
2021. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Ezt a kezelőorvosoddal beszéld meg!
2021. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
" A kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét."
2021. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Látom értelmes választ nem kaptál :D szóval, én fiatal, vékony nő vagyok és vettem be tramadolt bordatörés miatti fájdalomra a xanaxommal egyszerre. (Nem szedek antidepit, arról nem tudok nyilatkozni) kicsit álmos voltam, de képben voltam, semmi extra nem történt. Ez nem azt jelenti hogy ez ajánlott dolog :D Te mire szeded a tramadolt?
2021. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

4


az, hogy éljen normálisan gyógyszer nélkül szerinted nem értelmes válasz te oktondi?

2021. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe a vitába ne menjünk bele, nyilván nem viccből írta fel neki az orvos. Ha pedig érte pl egy baleset, amiért tramadolt kéne szednie, szerinted hol érdekli az orvost a többi állandó gyógyszere? Meg sem szokták kérdezni vagy ha igen, csak futólag... természetesen a gyógyszermentes élet a legideálisabb, de nem erre volt kíváncsi a kérdező.
2021. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sípcsontom szilánkosra tört,és nem tudok aludni,mert gondolhatjátok,milyen kellemes :D

De hallottam,hogy mivel traminak is szerotonin,és noradrenalin visszavételt gátló hatása van,nem túl szerencsés a 2 együtt. Esetleg akinek valami tapasztalata van ezzel kapcsolatban,örülnék,ha nem tartaná magában :D

2021. jan. 26. 05:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem okozott problémát a tramadol + frontin + snri antidepi kombó. Antidepivel nem ajánlott a szerotonin szindróma lehetősége miatt, ahogy kifejtetted. Frontinnal szedhető. De mint mondtam, nálam nem okozott gondot. Én is sovány lány vagyok
2021. febr. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tramadol ***** válasza:
"De hallottam,hogy mivel traminak is szerotonin,és noradrenalin visszavételt gátló hatása van" Ez így is van! Szerotonin szindróma veszélye áll fent a 2 szer használata során. Bár én Escitaloprámmal(15mg reggel) tolom a tramát(5-600mg a nap folyamán) és szerencsére megúsztam de lehet nem mindenki ilyen "szerencsés". Pár szemtől bajod véleményem szerint nem lesz. De vannak már olyan fájdalomcsillapítók amivel mehet az antidepi. Analgezin , Metamizol . Catafam stb
2022. jan. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lacko17 ***** válasza:
Kevés frontint (0.5mg) be lehet venni tramadol mellé. Még jobb is lesz a fless. Viszont antidebresszansra nagyon nem ajánlot, mert szerotonin szindrómát okozhat.
2023. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!