Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én nem tudom mikor fürödjek a...

Én nem tudom mikor fürödjek a hajam miatt mert másnap már zsíros aznap meg friss de ha reggel mosom meg akkor megizadok és az zavar 1 nap meg 2-szer nem mosok hajat. Akkkor mosit mikor mosak hajat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
éppen mielőtt elindulsz akárhová bárhová.
2010. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

próbálj meg olyan minőségű samponnal mosni hajat ami zsíros hajra van...esetleg kérdezz utána fodrásznál vagy kérd meg hogy ajánljon valamilyen sampont a hajadra... fürödni meg mindennap szokás ...

egyébként én 2 naponta mosok hajat mert az én hajam is hamar zsírosodik de attól még naponta 2*(reggel,este) fürdeni szoktam...

2010. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
36%
Ne fürgyé' le!De most komolyan mondom!
2010. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdező szerintem tisztában van a tisztálkodás szabályaival.. Szerintem úgy értette hogy ha este mossa meg a haját akkor aznap még jó de reggelre már zsíros, de ha reggel mossa akkor meg estére már izzadt lesz és ezért nem tudja mikor mossa. Nekem is ez volt a problémám amíg nagyon zsírosodott a hajam. Én száraz sampont használtam.
2010. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és válaszolók. Azért zsírosodik a hajatok, mert túl sokat mossátok. Egyszer nyáron nyomd bele a fejed a Balaton, vagy más tó iszapjába, és akkor min2hétig nem lesz vele problémád utána meg visszaáll a term, szokására. A heti1X nyáron max 2X a normális, mert a haj szerkezete csak eggyit bír ki, ha többet mosot lekopik róla az a védőréteg emi a por és a zsír ellen védi.

Nyáron a fejbőröd is izzad, tehát hordj kalapot, vagy amikor hazaérsz azonnal zuhanyozz le hideg vízzel, hogy a tested lehűljön és szervezeted ne izzadjon tovább. Ami az éjszakát illeti lehet hogy valaminejlon az ágyhuzatod, cserélt le pamutra, vagy fordítva, minden embernél mást szeret a bőr, és másban érzí jól magát(hogy ne izzadjon éjszaka). Ha nem elég, ne moss rendesen hajat 1 hónapig(mintha nyxár lenne és erdei táboroznál) legfeljebb hideg vízben. Ez is bejöhet és utána váltsd le a samponod, mert valószínüleg túkl erős. De nekem az válik be, hogy 2-3 havonta leváltom a samponom, majd 2 hét múlva vissza, így nem korpásodik és nem zsírosodik annyira. De járkálsz sokat friss levegőn, nekem azis segített(friss lev.=erdő).

2010. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Nyugodtan moss hajat két naponta!Semmi rosszat nem teszel vele!

A haj zsírosodásáért egyébként a faggyúmirigyek fokozott működése okolható-Ez egyébként nem túl meglepő ebben az időben-Olyan terméket kell válassz amelyek a haj és a zsíros fejbőr megtisztítása mellett képes a faggyúmirigyek szabályozására.Hajmosás után pedig vannak speciális tonikok amiben van zsírosodást gátló sationol hatóanyag.

A volument biztosító anyagok megakadályozzák,hogy a haj a zsíros fejbőrre rálapuljon,így lelassítja a haj zsírosodását.

Olyan termékeket használj amiben megtalálhatók a következő anyagok:menthol,agave,aloevera.

Gyógyszertárban kapható kénes sampon is nagyon jó!

Most ennyi jutott hirtelen eszembe,remélem tudtam segíteni:Üdv egy fodrász

2010. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!