Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet orrsövényferdülés, ha...

Lehet orrsövényferdülés, ha az egyik orrlyukam mindig el van dugulva (kb. közepesen)? De nem mindig az egyik orrlyuk, hanem ez változó.

Figyelt kérdés
Nem vagyok allergiás.
2010. aug. 15. 22:08
 1/5 anonim válasza:
Igen lehet.Én évekig nehezen kaptam levegőt az orromon keresztül(vagy egyáltalán nem), míg végül orrsövényferdülésre megműtöttek. Azóta rendben van, nem volt érdemes vele sokat várni. Javaslom fül-orr gégésznek megmutatni, ő rögtön látja.
2010. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez váltakozik, az inkább orrkagyló problémára utal, valószínűleg orrsövényferdüléssel kombinálva. Az orrkagyló ugyanis periodikusan hol egyik, hol a másik oldalon telik meg vérrel, és ha még meg is van duzzadva és orrsövényferdülésed van, akkor az egyik oldalon sokkal nehezebben vagy egyáltalán nem kapsz levegőt.


Nekem is volt ilyenem, az orrsövény műtéttel egyidejűleg ki kellett metszeni a megnagyobbodott orrkagyló egy darabját is.


Ha beletapintasz az orrjáratodba, nem érzel felül egy duzzadt hólyagot?

2010. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Hólyagot nem érzek, de azt még hozzá kell tennem, hogy akár attól is változik, hogy melyik orrlyukam van eldugulva, hogy melyik oldalamon fekszek, szóval nagyon érdekes, hogy mi "vándorolhat" odabent. Ugyanakkor már legalább 5-7 éve felfigyeltem erre a problémára, és sohasem volt olyan, hogy mindkét orrlyukam tökéletesen szelelt volna (olyan viszont van néha, hogy mindkettő el van kicsit dugulva).


Előre is köszönöm az újabb hozzászólásokat is!

2010. aug. 15. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket, tudok erről, ez az orrciklus. Nálam viszont nem lehet erről szó, hiszen egyrészt ez nálam túlságosan is zavaró (akiket megkértem egészséges embereket, hogy próbálják ki a légzést csak az egyik vagy másik orrlyukukon, nem is tapasztaltak igazi különbséget, vagyis az orrciklusnak elég kicsi hatása lehet). Másrészt az orrciklus természetes folyamat, nem függ attól, hogy éppen melyik oldalra döntöm a fejem, márpedig nálam ilyen is van.
2014. okt. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!