Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájhat-e valaki térde a...

Fájhat-e valaki térde a mandulájától?

Figyelt kérdés
Barátnőm ezt hiszi ,bár én ebbe nem láttok semmi össze függést.

2021. jan. 29. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Hagyd el a baratnodet, ertelmetlen es buta a csajszi.
2021. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz
2021. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta neki,bár én se láttok e ket dolog között semmit se.
2021. jan. 29. 21:11
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Egyesek szerint okozhat ízületi fájdalmakat,de ahhoz nagyon előrehaladott gyulladásban kellene lennie a mandulájának.
2021. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha gócos, akkor ráhúzódhat az izületekre, igen.
2021. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg fájhat. Nem konkrétan a mandulától, hanem a gyulladás benne van a szervezetben és ez rámehet az izületekre is.
2021. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha a mandula gyulladt, az okozhat problémákat az ízületekben is. Ahogy bármilyen más gyulladás is a szervezetben.
2021. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom ,most sokat okosodtam igy
2021. jan. 29. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Én tudom, hogy honnan veszi és az orvos miért mondta, habár nem tudom, csak sejtem a hátteret.

Visszatérő mandulagyulladasnal meg van az a rizikó, hogy a gyulladást okozó baktérium a véráram segítségével meg tud telepedni különböző szerveken. Ilyen például a szív: a szív billentyuire kerülve vegetatiokat hoz létre, ezek elmeszesednek és romlik a szív teljesítménye, a vegetatiok elősegítik az embolia kialakulását is. Biztos hallottál már az "endocarditisrol" azaz a szivbelhartya gyullasrol. De ott van a rheumatoid carditis,ezek a baktériumok megtelepedhetned izuletekben és nem kivetel a terdizulet sem.

Ez további tünetekkel jár pl hőemelkedés, éjszakai izzadás, ízületi fajdalom. Kemény antibiotikumos kezelés tudja helyre hozni.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan. A kardiologia mindig is a kedvenceim közé tartozott.

Redukaltam a sztorit a kialakulásáról, remélem érthető.

2021. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
9-es vagyok: "reumás szív"-rol biztos hallottal, na ez az.
2021. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!