Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet, ha folyamatosa...

Mi bajom lehet, ha folyamatosan fogyok és gyengének érzem magam?

Figyelt kérdés
44 kg-ra lefogytam, annak ellenére, hogy rendesen eszek. Laktózintoleranciám van, de azt kezelem laktázenzimmel, így az emésztésem teljesen rendben van. Viszont nagyon sokszor tör rám farkaséhség és gyengeségérzet napközben, olyan érzés, mint mikor az embernek leesik a vércukra. Az éhgyomri cukrom egyébként teljesen jó, mindig 4 körül van. Mi lehet a bajom?

2021. jan. 30. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit és mennyit eszel egy nap? Nemed? Magasságod?
2021. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Változatosan étkezek, reggelire mondjuk zabkása gyümölccsel, vagy rántotta, ebéd általában hús körettel(rizs, krumpli), zöldségekkel, vagy hamburger, tészta stb, kb bármit megeszek és egy teljes adagot, nem csak csipegetek, utána szoktam nassolni, kekszek, csoki, joghurt vagy magvak, estére meg melegszendvics vagy ilyesmi. Szóval nem gondolom, hogy keveset ennék. 157 cm / huszonéves nő.
2021. jan. 30. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Laktózintolerancióhoz gyakran társul gluténérzékenység is, ami okozhat ilyen tüneteket (fogyást, levertséget). Érdemes lenne leteszteltetned.
2021. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológust kellene felkeresned.

Sok minden lehet a háttérben, de a legvalószínűbb szerintem és valamilyen más intolerancia, pl. glutén

2021. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi a helyzet az életviteleddel? Arról nem írtál semmit. Ha emellett rendszeresen intenzíven sportolsz, vagy mondjuk nem ülőmunkát végzel, akkor könnyebben tudod kialakítani az optimális testsúlyt. Hormonok? Stressz?


Sok az ismeretlen tényező, azonban a csak szám alapján a 157/44 teljesen rendben van.

2021. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 szerintem nincs rendben, tök csontos vagyok már :( Nem szeretem így a testem.


Hormonokat illetően milyen hormont vizsgáltassak ki? Pajzsmirigyet már nézték, az rendben volt. Glutént valóban nem fogyasztok, csak menteset mindenből, de nem az a fajta érzékenységem van, ami sorvasztja a bélbolyhokat(nem cöliákiás). Tehát elvileg attól nem fogyhattam el, csak hasmenésem volt tőle meg puffadás.


Valakinek van még valami tippje, hogy mi lehet? Parazita, vagy vércukorral valami? Ezek is szóba jöhetnek?

2021. jan. 30. 15:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ülőmunkát végzek és kondiba jártam, mielőtt bezártak, szóval mostanában keveset mozgok. Stresszesnek nem nevezném az életemet.
2021. jan. 30. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahang, ct volt már?
2021. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!