Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S.! Mik ezek a piros...

S. O. S.! Mik ezek a piros pöttyök a tenyeremen és a talpamon?

Figyelt kérdés

Szombaton még semmit nem láttam. Tegnap reggel éreztem, hogy fáj ha lábra állok. Megnéztem a talpam, apró piros pöttyök voltak rajta. Még csak 4-5. Pár órával később már mindkét talpamon volt, rengeteg, estére már a tenyeremen is jelentkezett. Mi lehet ez?

Nem tudom hogy mikor rendel a bőrgyógyász, de ma mindenképpen elmegyek.

De addig is szeretném tudni mi ez.

Akinek volt hasonló, megköszönném ha leírná a tapasztalatát.

Köszönöm!


2010. aug. 16. 06:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok allergiás semmire. Kiskorom óta állatok vesznek körül (kutya,macska).

Soha semmilyen hasonló kiütésem nem voltak, még a melegtől sem. Pedig voltak már melegebb napok is, mint a tegnapi.

2010. aug. 16. 06:32
 2/16 anonim ***** válasza:
bárányhimlős még nem voltál? mert akkor most lehet, hogy sikerült!
2010. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

20 éves leszek! :)

Voltam bárányhimlős.

2010. aug. 16. 07:02
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia!Ezen a nyáron már én is észrevettem a te tüneteidhez hasonlóakat magamon.Ezek az apró pöttyök nem viszketnek,ill.bizseregnek?Nálam is igy igy kezdődött,aztán olyan lett mintha viztiszta folyadékot tartalmaznának.Egy pár nap után maguktól visszahúzódtak,de egy pár hét múlva megint előjöttek.Én bőrgyógyásznál még nem voltam,majd ird meg mit mondott.Nekem a háziorvos azt mondta ,hogy ez dishydrosis.egyébként én sem vagyok allergiás semmire,bárányimlős is voltam még gyerek koromban,és a kislányom is volt már himlős,igy tudom annak mik a tünetei,ez nem himlő.
2010. aug. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezek is ilyen pici hólyagok.

A talpamon nagyon pirosak, mert ugye járkálok, a tenyeremen nem látszik annyira.

2010. aug. 16. 07:15
 6/16 A kérdező kommentje:

8tól van bőrgyógyászat (mire nem jó az internet:)).

Lezuhanyoztam,ahogy víz érte, nagyon el kezdett fájni.

2010. aug. 16. 07:28
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen,először nekem is apró pici piros pöttyök voltak voltak,picik is maradtak,csak tiszta folyadék (mint a vizhólyagban),lett benne.ami a talpamon lett az nagyon fájt,alig birtam menni.Utána lett a láb ill. a tenyeremen és a kéz ujjaimon is.A háziorvosom javaslatára vettem ecsetelőt (Naturland :Solutio castellani sine fuchsino).Mondta,hogy ez igazából gombásodásra van (az én hólyagaim nem azok),de a tüneteket csökkenti,és leszáritja a hólyagokat.Mondta,ha egy hét után nem múlnak el a tüneteim,menjek bőrgyógyászatra,de elmúltak.De idővel kiújultak,mert nem lett kikezelve rendesen .(már bánom ,hogy nem mentem el vele a bőrgyógyászhoz.Ha megint kijön,tuti elmegyek .)
2010. aug. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Holnap este mennénk a párommal horvátba....

és van 2 kutyám, akik agyba-főbe puszilgatnak, félek hogy elkapják.

2010. aug. 16. 07:34
 9/16 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét!:)Majd ird meg,mi volt a dokinál!:)
2010. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Rendben.
2010. aug. 16. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!