Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat az bajt, ha úgy...

Okozhat az bajt, ha úgy ,,kakálok”, hogy felnyúlok az ujjammal és kikaparom azt az ürüléket, amit nem tudok magamtól kinyomni?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon bizarr ezt olvasni, de sajnos nagyon idegesít, hogy tudom nem jön ki, és érzem. Szóval ameddig felérek, addig kiszedem a salakanyagot.. Lehet ennek valamilyen negatív következménye? Fertőzés? Bármi?


És igen, a kérdés komoly. Légyszi csak olyan válaszoljon, aki ért is hozzá..mármint nem a szarkikaparáshoz, hanem így az egészségügy ezen területéhez..


Esetleg üríti valaki ugyanígy a salakanyagot?


Előre is köszönöm a nem provokatív vagy kifigurázó, hanem értelmes, segíteni akaró válaszokat!



2021. febr. 3. 01:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Elfogadhatóbb lenne, ha szexuálisan is felizgatna. Egyéb esetben valóban bizarr.
2021. febr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés..
2021. febr. 3. 01:23
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Létezhet ilyen fétis, de sosem gondoltam még arra, hogy kikaparom a szart a seggemből, csak mert nem jött ki minden.
2021. febr. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Felsérülhet a végbeled, fertőzést is bevihetsz, szóval érdemes előtte alaposan kezet mosni.
2021. febr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én egyszer kórház után kényszerültem erre, mikor nem ehettem sokáig, infúzióval tápláltak, és leállt az emésztésem. Mikor újra ehettem, akkor kellett ehhez folyamodnom.

Illetve édesanyám is járt így egy kemoterápiás kezelés után.

Egyszer-egyszer oké, bár végtelenül gusztustalan dolog, ha rendszeresen csinálod az neccesebb.

Szerintem inkább szedj hashajtót, vagy egyél aszalt szilvát.

2021. febr. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Secram: te annyi hulyeseget írsz, folyton fogom a fejem. Egyszer nőnek, egyszer férfinak adod ki magad.
2021. febr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kijon, ami kesz az urutwsre, de vissza is tolodik, ha nagyon nem akar kijonni. Nem tudom hogy ennek lehet e ertelme, nem veletlenul az eros zaroizom.
2021. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

6

Az internet szépsége, nemde? :)

2021. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem iszol elég folyadékot (leginkább vizet), hogy nem megfelelő a székelésed. Inkább vegyél be valamilyen enyhe hashajtót, vagy igyál meg reggelente éhgyomorra egy pohár vizet, vagy este egyél kefirt, ezek hozzásegítenek a könnyű széklethez.
2021. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy gasztroenterologussal (belrendszeri idegezesi hiba miatt is lehet hogy nem ürül ki a beltraktus egy része) vagy dietetikussal (étrend összeállítására miatt hogy laza normál széklete legyen és könnyen uruljon úgy értem hogy székrekedésed van folyton ami nem egészséges növeli a vastagbelrak kialakulásának kockázatát is, és a káros anyagok visszaszivasa miatt is kerülendő a székrekedés fennállása igyál napi min 2 l vizet!) ha szervi és étrendi okok nem állnak mögötte jól találkozol és elegendő mennyiségut mozogsz az is növeli a bél motilitast (osszehuzodast-salakanyag utjat-uruleset) akkor lehet ennek egy pszichés vonzata is kényszer cselekvés miatt (ez lehet a székrekedéssel együtt is és erosithetik egymást) valószínű tisztátalannak érzed magad emiatt a bizonytalanság miatt hogy vajon kiurult e. Naponta legyen minimun egyszer székleted vagy 2 x és akkor menj el WC re ha érzed az ingert tudatosan gondolt át hogy megszabadultal a salakanyagtol olvass át több alap biosz könyvet egy kis anatómiat a gasztointesztinalis rendszerről táplálék útjáról ha ezekkel a háttér tudasokkal tisztában leszek csökken a frusztrációd és nem aggódsz majd rajta hogy mi marad benn ez alapvető ismeret a testedrol amivel tisztában kell lenni. Szóval szuntesd meg azt a székrekedést és ne aggódj ne nyulkalj képes a tested enélkül megfelelően uriteni
2021. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!