Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt vesztes el...

Mennyi idő alatt vesztes el az ízlésed és a szaglásod a Covid alatt?

Figyelt kérdés
Ha mintha kicsit enyhébben érezném a szagokat és az ízeket és inkább csak azt érezném hogy valami sós vagy édes de nem rendesen az ízét az lehet Covid? Bár nem biztos mert lehet csak beképzelem kicsit de érdekel mennyire és mennyi idő alatt megy el az ízlés és szaglás a Covid alatt?

2021. febr. 5. 07:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nálam pénteki napon jöttek az első tünetek (fejfájás, végtag fájdalom, torok fájás), majd rákövetkező héten csütörtökön éjjel megébredtem arra, hogy valami nem stimmel és akkor egyszer csak nem éreztem a frissen mosott ágyneműm illatát, másnap meg a reggelinél kiderűlt, hogy az izlésnek is annyi. A szaglásom egy hónap múlva jött vissza, az izlés meg olyan 3-4 nap.
2021. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy pénteki napon jelentkeztek a tüneteim és kedden vettem észre, hogy nem érzem a szagokat. Curry-vel föztem és nem éreztem semmi szagot. Lehet, hogy már hétfön sem volt, de akkor nem reagáltam rá. Az ízlésemmel nem volt baj és én csak kicsit voltam beteg. A szaglásom kb 3 hét múlva jött vissza fokozatosan.
2021. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ismerősnek fél éve se ízlelése, se szaglása, de ez inkább az extrém eset. Általaban max 1-2 hét alatt visszajön.
2021. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Kb 3-4 nap a betegség kezdetétől

Nekem kb 1 hét volt mire vissza kezdett jönni, de nem egyszerre

2021. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Neme az első betegségtüneteket követően 4-5 nap múlva tűnt el a szaglás is. Még nem jött vissza (egy hónap telt el)
2021. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hallottam ismerőstől, hogy a többi tünet után jelentkezett csak ez. Semmit nem érzett finomnak.
2021. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem is így értettem a kérdést. Hanem úgy hogy miután elkezdődik maga az ízlés elvesztés mennyi idő alatt megy el teljesen? Mint ha egy pohárból ki öntöm a vizet akkor lesz üres a pohár amint ki öntöttem de önthetem ki lassabban is vagy gyorsabban is. Maga az ízlés milyen hirtelen megy el? Egyszer csak azonnal vagy percek vagy órák vagy napok. Nem az volt a kérdés hogy a betegség kezdetétől mikor.
2021. febr. 6. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Fokozatosan megy el. Nálam legalábbis úgy volt (5ös vagy) először, csak bizonyos dolgok szagát nem éreztem, kávé, csokis tusfürdő, néhány parfüm.

Majd fokozatosan eltűnt a többi. A legbüdösebb sajtot sem éreztem, az odaégett pizza, a rakott krumpli semmilyen étel illatát nem

2021. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen de maga ez a fokozatosság mit jelent? Mondjuk úgy 5 óra alatt ment el teljesen vagy napok alatt vagy félórán belül? A fokozatosság is lehet gyorsabb vagy lasabb.
2021. febr. 6. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Néhány nap alatt fokozatossan, kb 4-5 nap, azért nem tudom pontosan mert az első 3 napban annyira rosszul voltam hogy a szaglás egyáltalán nem érdekelt
2021. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!