Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komoly baja lehet?

Komoly baja lehet?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal beszéltem tegnap előtt este. Minden embernél elő szokott fordulni néha, hogy ha hirtelen feláll egy kicsit megszédül. Nos a barátom is hirtelen felállt, mondta hogy szédül, majd 1-2 másodpercre rá szólt hogy hívjam a mentőket, mert nem érzi jól magát, és nem lát. Nem tudtam mennyire van magánál, ezért megkérdeztem hol van, és azt felelte hogy "nem tudom, nem látok". Egy 10 mp-ig tartott ez az egész, szerencsére nem kellett mentőt hívni, de azért aggódok, hogy nincs-e valami komolyabb baja, mert amikor kérdeztem hogy mitől lehetett nem akarta elmondani.

#betegség #szédülés #Ideiglenes látás vesztés
2019. okt. 6. 02:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kellett volna mentot hivnod, agyverzestol kezdve eleg sok baja lehet.

Mielobb menj at hozza, ellenorizd, hogy van (akar most... )

Pl, hogy a ket kezet fel tudja-e emelni azonos magassagba, kb fejmagassag fole. Ha mosolyog, szimmetrikus-e az arca. Es hasonlok.

2019. okt. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A testhelyzet hirtelen megváltozása a keringő vér eloslását idézi elő, tehát ilyen jellegű "agyi vérszegénység" gyakori. Idő embereknek kifejezetten javasolják, hogy reggel csak lassan keljenek ki az ágyból, előbb üljenek az ágy szélén 1-2 percig és csak utána álljanak fel. Serdülő korban, amikor hirtelen változik a test és a keringés, esetleg enyhe vérszegénység van jelen, akkor is tapasztalható.
2019. okt. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!