Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire lenne zavaró ez...

Mennyire lenne zavaró ez számotokra? Vitiligos kérdés.

Figyelt kérdés

Fiatal vitiligos nő vagyok. Nem sokan veszik észre a bőrbetegségemet, mert nagyon fakó a bőröm, nagyon fehér vagyok. Nagyon kevés vitiligos ember van, nem is sokan ismerik ezt a betegséget. Nem gyógyítható sajnos.

Egyetlen helyen látszik nagyon-nagyon feltűnően a fehér foltom, és az "szerencsémre" pont a nemi szervem környékén van. Tini koromban volt egy kapcsolatom, ahol a fiú tudott a betegségemről, amikor összejöttünk, mivel egy osztályba jártunk és azért ott kiderült, meg strandoltunk is az osztállyal. Persze őt is meglepte a tenyérnyi fehér foltom, de sosem zavarta különösen, sőt, néha még poénkodott is vele.

Sajnos ennek a kapcsolatnak pár év után vége lett, én meg az egyetemmel voltam elfoglalva. Most megismertem egy fiút, aki nagyon tetszik és alakul valami köztünk, de nagyon félek, hogyha oda kerülne a sor, mit szólna. Szeretném előre közölni, nehogy azt higyje, hogy ez fertőz vagy bármi hasonló, mivel neki is egyetlen partnere volt eddig, viszont nekem ez a téma nagyon kínos.

Ti hogy mondanátok ezt el, meg mikor? Még az elején járunk, de manapság pár randi után már eljutnak a legtöbben a szexig.

Férfiak, főleg a fiatalabb korosztály, 25 alattiak, ti hogy viszonyulnátok ehhez? Ez kizáró ok? Nagyon undorítónak tartanátok? Ha megkérlek titeket írnátok kort is, legyetek szívesek?

Mutatok pár vitiligos képet, ha valaki nem ismerné:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ehhez hasonló sima egyszínű fehér foltom van, nem érdesebb a bőröm, semmivel nem másabb, csak egyszerűen sokkal fehérebb ott.


22N



2021. febr. 6. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem zavarna, sőt elég különlegesnek tűnik. 23F
2021. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2021. febr. 6. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bár lány vagyok, de nekem semmi taszító nincs a vitiligoban, sőt tetszik :)


Én tuti úgy mondanám el neki, hogyha máshol is van foltod, akkor megmutatod neki, és akkor magyarázod el, hogy miért ilyen különös a bőröd. Aztán ha normálisan reagálja, egy kicsit be is vadíthatod, hogy máshol is van ilyen, csak azt nem olyan egyszerű megmutatni ;)

2021. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nő vagyok, de szerintem akkor mond el neki, amikor már jól alakul a kapcsolatotok. Addigra úgyis kiderül, mennyire lehet beszélgetni vele. Én úgy csinálnám, hogy röviden, tömören elmomdanám. És próbálnék nem izgulni, azt lássa a fiú, hogy ez engem sem zavar, mivel nincs benne semmi zavaró, hiszen ugyanolyan teljes értékű nő vagy, mint bárki más!


Egy hat labujjú nő :)

2021. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítenek.:)
2021. febr. 6. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jókat irtak a többiek előttem.

Nekem volt vitiligos osztalytarsam kozepsuliban, szerintem max egyszer beszeltunk rola, hogy mi ez (szerintem en kerdeztem ra), aztan meg kb mar fel sem tunt, hatszazad rangu dolog volt. :)

2021. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen "fura színes dolgokat" mint pl a heterokrómia vagy a vitilligo kifejezetten szeretem. :)


Amúgy nekem a bal bokámnál van egy sötétebb foltom. S így jobban belegondolva, lehet hogy igazából csak ott van normális színem, s a testem többi része egy nagy fehér volt. :D (Nagyon világos a bőröm)


19L

2021. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Mindenképpen mondd el neki, nem hinném, hogy problémát jelentene neki. Engem nem zavarna... 20/F
2021. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Engem nem zavarna egyáltalán. Én azt mondom hogy aki emiatt nem fogad el téged, az nem is érdemel még. Ha valaki önmagadért szeret, akkor nem hiszem hogy ez gondot jelent neki.


20/F

2021. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!