Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 és fél óra alatt felszívódik...

3 és fél óra alatt felszívódik a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Szünet utáni első szem fogamzásgátlót bevettem rendes időben, majd 3 és fél óra múlva híg hasmenésem volt. Nem olyan sok mennyiség, de negyed órán belül kétszer voltam. Utána már nem volt semmi bajom. Lehet hogy a gyógyszer nem szívódott fel rendesen, és nem hatott? Mennyi a felszívódás ideje?

2021. febr. 7. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy felszívódott.
2021. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Akkor szerinted emiatt nem kell idegeskednem?
2021. febr. 7. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de én férfi vagyok. :D
2021. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A ciklusod melyik napján kezdted el szedni? Én inkább védekeznék máshogy is, arról nem is beszélve, hogy most elvileg épp megvan a menzeszed, nem? (Bár tudom, az nem mindenkinél zárja ki az együttlétet.)
2021. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A vérzés megjelenését követő 5.nap. Nem, már nincs meg.
2021. febr. 7. 22:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Esetleg még valakinek véleménye?
2021. febr. 8. 08:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd, én két fogamzásgátló leírását olvastam el neked (Lindynette, Meliane), és mindkettő azt írja, hogy ha nem a menzesz első napján kezded el szedni, akkor egy hétig védekezz máshogy is. Persze úgy csinálod, ahogy szeretnéd.


"Hogyan kell elkezdeni a Lindynette szedését?

Ha a fogamzásgátló tablettát először alkalmazza vagy egy szünet után kezdi újra szedni

Az első Lindynette fogamzásgátló tablettát beveheti a következő havivérzése első napján. Ha így kezdi szedni, akkor az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben.

Elkezdheti a Lindynette fogamzásgátló tabletta szedését a menstruációs ciklusa 2-7. napján is (pl. vasárnapi kezdés). Ilyenkor az első hét fogamzásgátló tabletta pontos beszedéséig kiegészítő fogamzásgátló módszert, például óvszert is alkalmaznia kell."


" Ha a megelőző hónapban nem szedett hormontartalmú fogamzásgátlót:


A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Meliane szedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt bevont tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a "Péntek" feliratú tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a gyógyszert. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (pl: óvszer) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."

2021. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, lehet félreérthető voltam. A 7 napos szünetre gondoltam, ami alatt a megvonásos vérzés jelentkezik, nem most szedem először. Csak a szünet utáni első nap történt ez. Azt hiszem ez a 6. levelem.
2021. febr. 8. 16:51
 9/11 A kérdező kommentje:
És emiatt érdeelne hogy ez a 3 óra utáni hasmenésstől lehet hatástalan e az első szem.
2021. febr. 8. 16:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, értem már (lehet, abból indultam ki, hogy én tartottam párszor nagyobb szünetet). :)

Sajnos ez kétesélyes. Sok múlik az egyéni adottságokon, milyen gyors az emésztésed, stb. A magam részéről inkább védekeznék máshogy, hogy ne kelljen idegeskedni.

2021. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!