Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátom felírathat nekem...

A barátom felírathat nekem gyógyszert az orvosomnál?

Figyelt kérdés
A következő adag fogamzásgátlóról lenne szó. Felhívhatja ő az orvost helyettem, hogy kiírassa a nevemre, vagy mindenképp nekem kell?

2021. febr. 5. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell.
2021. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nincs telefonod?? Vagy mi a probléma?
2021. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell.
2021. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Egy próbát megér szerintem. Arra amúgy senki nem gondolt többi hozzászóló, hogy lehet olyan munkaköre van, ami közben nem tud rendelési időben csak úgy telefonálgatni vagy nem szeret telefonon intézkedni? Sokan vagyunk ezzel így, nem olyan ritka.
2021. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Felhívod az orvost, és a Párod bemegy érte. Az én orvosom simán megcsinálja így. Nyilván ismer már.
2021. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám szokta kiíratni a fogamzásgátlót, szerintem a barátod is felirathatja az orvosodnál. Nálunk már e-mailben is lehet kérni gyógyszerfelírást esetleg rákérdezhettek hogy a későbbiekben nincs e rá lehetőség és akkor nem kell telefonálgatni.

Egyébként miért nem akarod felhívni a dokit? Miért a barátodnak kell?

2021. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

5: miért kéne bemenni...????

E-recept van!


A patikában a kérdező bemutatja a taj-kártyáját, és kiváltja. A gépben fogják látni a receptet.

2021. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem egészen. A te tajkártyádat kell megadni, és a legtöbb orvos szereti bizalmasan kezelni a páciense adatait. Nem feltétlenül fogja értékelni az orvosod, ha a párod telefonál és diktálja az összes személyes adatod.

Pláne a mai genderörület világba.

2021. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A #8-nak nagyon igaza van!


Férj-feleség esetén ez nem probléma (legalábbis nálunk), mert mindkettőnket személyesen ismer a háziorvos.

De egy random idegen (mármint az orvos számára...) hívására valszeg nem fog semmit felírni.

2021. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ismeretlenül felhívja, hogy ő a te barátod és gyógyszert akar feliratni, akkor nem. Esetleg ha előre megbeszéled az orvossal.
2021. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!