Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tetanusz elleni védőoltás...

A tetanusz elleni védőoltás és az az oltás,amit tetanuszfertőzés esetén adnak be nem ugyanaz?

Figyelt kérdés

Ha valaki megsérül,akkor szoktak adni neki tetanuszt,és ilyenkor ha jól tudom,ha máskor is megsérül,egy időintervallumon belül nem kell újra megismételni.


Ezzel szemben a védőoltás,amiből sorozatot adnak gyerekkorban,és később felnőtt korban,az nem ugyanaz gondolom,hanem annál miután beadták az utolsót,annak van egy ideje még kialakul a védettség.


Jól értem?


2021. febr. 12. 04:28
 1/1 A kérdező kommentje:

Azért,mert több helyen olvastam utána,és egyszer valami 10 évet írnak védettségként(ez gondolom a védőoltás)


Máshol pedig 1,3,5 éveket írnak(ez gondolom a sérülés esetén van,amit beadnak,és annyi ideig nyújt védelmet).

2021. febr. 12. 04:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!