Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tölcsérmellkas csak születés...

A tölcsérmellkas csak születéskor alakulhat ki,vagy késöbb is kialakulhat?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Hogy 12-14 évesen spontán valakinek átalakul a mellkasa?
2021. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez NEM születéskor, hanem a születés ELÖTT, magzati fejlödés során alakul ki.
2021. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez már egy újszülöttnél is látható, aztán vagy javul magától vagy mint szinte mindig állapotromlás lesz. Ezért kell már nagyon korán megkezdeni a kezelését, aztán amint lehetséges műteni kell ha nem akarod elcseszni a gyereked életét. A Nuss műtéttel tökéletesen korrigálható a dolog de csak addig ameddig a csontok és porcok rugalmasak.A Ravitch műtétet a súlyosabb esetekben, végső lehetőségként alkalmazzák,ez utóbbi nagyon komoly beavatkozás, jobb lenne elkerülni. Kezeletlenül pedig a deformált mellkas komoly gerincferdüléshez vezethet ennek minden kellemetlen és fájdalmas következményével. A légzésfunkció jelentősen romlani fog, a szívet összenyomhatja a szegycsont, a betegnek komoly önértékelési problémái lehetnek, elzárkózik az emberektől, magányos, megkeseredett, fizikai és lelki fájdalmakkal teli felnőtt élet vár sokakra akiknél ezt a problémát nem oldották meg.
2021. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2-ik igen,gondoltam hogy nem egyből születéskor hanem még előtte alakul ki rosszul fogalmaztam.
2021. febr. 13. 15:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdést azért tettem fel,mivel még régebben (kb1-3 hónapja) észre vettem a mellkasom egy kis melyedest,horpadast jobb alul nem nagyon foglalkoztam vele viszont rá pár hétre már a ball mellem alatt volt egy másik melyedes ez már lyobban zavart nagy nehezen rá vettem az anyukámat hogy elvigyen egy orvoshoz ebbe a fos korona helyzetbe,viszont nem vette valami komolyan,azt mondta hogy enyhe tölcsérmellkasam van meghogy ez születésem óta van vagy valami hasonló sablon duma viszont ezt azért furcsálltam mivel eddig 15 évig egy orvostól semhalottam volna hogy tölcsérmellkasam lenne,meg a szüleim sem mondtak soha ezért furcsálltam elmondta hogy műteni nem kell mert hogy olyan enyhe úszással,gyógytornaval lehete javítani rajta vagy ha mellre edzek. és amúgy ezért kérdeztem hogy utólag kialakulhat e. (15f)
2021. febr. 13. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kik kommenteltek ide, de nem igazán értenek a témához. A tölcsérmellkas öröklődés szintjén alakul ki főként, de akár baleset miatt is kialakulhat. Születéskor és serdülőkorban is kialakulhat. Nekem serdülőkoromban jelentkezett, 13-14 éves koromban. Nem súlyos, de nehéz volt feldolgozni. Mindenféleképp kell gyógytorna, hogy megelőzd, hogy még rosszabb legyen. Megoldani a problémát csak műtét tudja, a gyógytorna sajnos nem.
2021. aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!