Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akiknek száraz,berepedezett a...

Akiknek száraz,berepedezett a kezük,ti hogyan törlitek ki a feneketek?

Figyelt kérdés

Ugye fenéktörlés közben azért a wc papírt megfogjuk,és akár a kézfejünkhöz hozzá érthet véletlenül is.


És így könnyű elkapni valamilyen fertőzést.

Ha jól tudom,az emberi székletben is lehetnek tetanusz baktériumok is.


2021. febr. 14. 02:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nekem például az lenne elképzelhetetlen, hogy ülve hajolgassak, nekem mindig az volt teljesen természetes, hogy állva törlöm.

Szóval én már tanultam újat, megérte feljönni a gyk-ra. :-)


Egyébként rám pont igaz az eredeti kérdés is, telente véresre van repedezve a kezem (hidegallergia jellegű gond), és bizony megesett már, hogy a kezem is olyan lett, ha mondjuk gond volt az emésztésemmel valami miatt.

Még soha nem jutott eszembe a kézfejem miatt aggódni, inkább simán undi a dolog. Nagyon alaposan kezet mosok kétszer egymás után, normális minőségű szappannal.

2021. febr. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én meg azt tanultam hogy vannak akik állva törlik :)

Viszont ha már ketten is azt mondjátok hogy állva töröltök és olyan tőle a kezetek, akkor nem mégis ott van a kutya elásva hogy az álló pozíció nem ideális törléshez?

Nekem soha nem ért a trutyi a kezemhez, eddig konkrétan bele sem gondoltam hogy bárki is járt már így.

2021. febr. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

12, letesztelem, megy-e ülve, aztán beszámolok az eredményről, ha a gyk nem ítéli trollnak a kérdést :-)


Egyébként szerintem ez inkább egyéni jellemzők kérdése lehet, egyrészt a végtermék állaga (egészséges, megfelelően formált termék esetén szerintem nem szabadna kenődnie sehova), másrészt testalkat is közrejátszhat, én méretesebb vagyok hátsó fertályon, gyanítom ez se segít.

De abban biztos vagyok, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik állva törölnek, mármint nem szoktam erről másokkal beszélgetni, de hát csak így tanultam én magam is, és ha anno gyerekként oviban sem szoktattak le róla - ahol ugye még látják a gyerekeket művelet közben -, akkor csak nem lehet olyan ördögtől való.

2021. febr. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hát én konkrétan akkora vagyok mint egy ház, de mégis megy ülve :D

Viszont ha váltasz, akkor meg azért lesz olyan a kezed, mert szokatlan lesz a póz és bénázni fogsz. Én is bénáznék ha állva kéne törölni, mert nem úgy szoktam meg.

Nekünk oviban mindig négykézlábra kellett állnunk, és úgy töröltek minket. Aztán valahogy elmagyarázták hogy ülve nyúljunk be hátulról, mikor már ment nagyjából egyedül is.

Mindjárt kirakok egy szavazást erről, hogy ki milyen pózban töröl, most már kíváncsi vagyok hogy melyik típusból van több :D

2021. febr. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy valakinek ez vicces,nem annak szántam.


Nyilván nem úgy értettem,hogy láthatóan kikened vele a kezedet,de mivel a kezedben van a wc papír,így a papír simán hozzáérhet a kezedben,esetleg a kakis rész is,de csak olyan szinten,hogy meg sem látod rajta.


Nyilván állva azt jelenti,hogy kicsit bepucsítok,és utána én meg szoktam mosni magam,és új fehérneműt veszek fel.


Aki ülve belógatja a kezét,az még azt sem látja,hogy esetleg hová ér a keze,és azért nem csak a kakiban de a wc kagylóban is hemzsegnek a bacik.


Mondjuk nekem kerek,formás fenekem van,nem vagyok túlsúlyos,de szerintem egy kis fenekű embernek se nagyon férne már be hátul semmi,nemhogy egy egész kéz papírral együtt.


Nyilván wc méret függő,de őszintén én meg nem láttam olyan hatalmas wc-t,mac ilyen nagy pottyantós,konténer wc-kben lehet olyan nagy a luk,hogy két ember feneke is elférne rajta,de ilyen helyeken én nem wc-zek.

2021. febr. 14. 06:33
 16/25 A kérdező kommentje:

Na,meg ugye van,akinek az a "visszacsapós" kagyló van,az elég mély,nekünk nem olyan van,de ha olyan lenne,abba se lógatnám be szívesen még ha be is férne.


Ráadásul nekünk van benne az a beakasztható fertőtlenítő tartály,ami ha ráülök is a wc-re kb 2-3 cm-n múlik,hogy nem ér a fenekemhez már ülő pozícióban is.

Arról nem is beszélve,ha mondjuk elég méretes adag jön ki,az is foglal helyet rendesen.

2021. febr. 14. 06:36
 17/25 anonim ***** válasza:
Szóval hátul kevés a helyed. Akkor próbálj elölról odanyúlni, persze ugyanúgy fontos hátrafelé törölni, csak ugye nem húzó, hanem toló mozdulattal.
2021. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Lélegezni ne tanítsunk meg?
2021. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

17-es ugye ezt nem gondoltad komolyan?

Úgy lehetetlen.

2021. febr. 14. 09:49
 20/25 anonim ***** válasza:

17, a kérdező gondolom nő (abból ítélve ahogy a fenekéről írt), nőknél ez az elölről hátra nagyon nem oké, az az első, amit megtanítanak minden kislánynak, hogy feneket hátulról hátrafele, pisit elölről előrefele törlünk, a fertőzések kivédése végett.


Plusz ha elölről nyúlna hátra, akkor meg nem pisis lenne a keze törlés közben, az eredeti kérdés szempontjából ugyanott vagyunk. :D

2021. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!