Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a hipochondr...

Hogyan győzzem le a hipochondriát?

Figyelt kérdés

Nagyon rettegek a betegségektől de legfőképpen a ráktól. Betegesen próbálok elhagyni kb minden élelmiszert vagy szokást amiről azt olvastam, hogy daganatos betegségeket okozhat. Minden nap ez jár a fejemben, hogy remélem sosem leszek rákos... Ha fáj valami egyből a legrosszabbra gondolok. Minden nap mikor felkelek, egyből tapogatom pl a nyakamat, hogy nincs-e megdagadt nyirokcsomó. Egyébként nem volt ilyen betegség a családomban, nem tudom miért félek ennyire. Talán túl sok ilyen beteget láttam videókban, cikkekben... Nem is a haláltól félek hanem a rákkal járó szenvedésektől, nem akarom átélni soha, és annyira szörnyű, hogy vannak akiknek ilyenket kell átélni... Nagyon nagy ez a fóbiám, nem tudom mit tegyek, sírni tudnék. Tudtommal nincsenek betegségeim, de orvoshoz menni is félek mert mi van ha kiderül, hogy van valami...

21 éves vagyok.



2021. febr. 17. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt tudom ajánlani, hogy ha kis dolog pl az ujjad fáj ne olvass utána semminek. Tényleg semminek, mert utána csak bebeszéled magadnak. Ha cikk valamiféle betegségről szól azt se olvasd el, mert utána kattogni fog az agyad rajta.

Lehet egy pszichológus nem ártana, mert ezzel nagyon ártasz magadnak

2021. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbálom ignorálni az ilyen cikkeket, de régebben direkt rákerestem a tünetekre és azóta bennem maradtak ezek a dolgok...

Pszichológusra nincs pénzem....

Magamtól hogyan tudnám legyőzni?

2021. febr. 17. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Találj olyan hobbit, amit élvezettel csinálsz. Nekem pl a rajzolás nagyon segített. Elvonta a figyelmemet és nem a testemre Koncentráltam.

2021. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!