Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tinédzserből akit a szülei...

A tinédzserből akit a szülei nagyon szigorúan tiltottak az alkoholtól felnőttként alkoholista lesz?

Figyelt kérdés
Pl.:olyannyira tiltották, hogy 16 évesen még 2 dl forraltbort se engedtek neki meginni.

ápr. 29. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen.
ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem - ez nem jelent semmit a jövöre nézve, az egyéniségétöl sokkal több függ.
ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

engem nem tiltottak soha az alkoholtól,még se ittam egy kortyot se pedig már 24 éves vagyok,se cigi,

tanulni kell a többi ember hibajából,nem kell ugyanazt az utat végigjárni mint a többi birka az ilyen embereket ki nem állhatom,


a másik meg az hogy nagyon káros az alkohol,már akár 2dl is,csak mivel jó biznisz a pia így ezt nem emlegetik,de majd egy pár év múlva kiderül,

ápr. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én gyerekként alkoholista anya mellett nőttem fel... 25 vagyok és egy korty alkoholt nem ittam
ápr. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem feltétlenül. De ez nem azt jelenti hogy sosem fog egy kortyot sem inni.

De akinek az egyik szülője alkesz, az sem lesz feltétlenül alkesz.

Igazából nem mástól függ hogy alkoholista lesz az ember vagy sem, saját maga dönti el hogy inni akar-e vagy sem. Ugyanez a cigi, a környezetemben az emberek 95%-a cigizik, de én életemben egyet sem szívtam el. Saját döntésen alapul az egész

ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ugyan nem tiltották meg, de 30 éves koromig egyáltalán nem ittam alkoholt, teljesen elutasító voltam vele szemben. Előfordult, hogy haverok meg akartak viccelni és az üdítőmbe belecsempésztek pár korty piát, de megéreztem és nem voltam hajlandó inni belőle. Aztán kapcsoltai problémák miatt depressziós lettem és kipróbáltam az alkoholt. Nos, onnantól alkesz lettem, 30 évesen.:( Szóval, aki fennen hangoztatja, hogy ő ugyan soha, nem tudhatja mikor jön elő az életében olyan helyzet, ami miatt mégis az italhoz nyúl. Megjegyzem, dohányozni is 36 évesen kezdtem.
ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

#6

3 as válaszoló vagyok,

sok tragédia és szerencsétlenség volt és van is a családban minden okom meglenne hogy ígyak füfezzek cigizek,de nem teszem,


a kapcsolatokról sok tapasztalatom nincs viszont véleményem van,az pedig az hogy egy idegen ember hiába baratnőm vagy feleségem,nem lehet akkora kötelék hogy esetleges szakításnál kikészüljek idegegileg vagy depressziós legyek,mert emlékeken kivül más nem köt össze még ha közös gyerek van akkor se,

ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, én sem gondoltam volna...
ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

gondolom,nem kötekedésből írtam,csak simán vélemény,


alkoholt nem iszok,meg nem cigizek,viszont a colára rá szoktam és napi 2 litert simán megittam és híztam miatta 15 kilót,de nagy nehezen próbálok leszokni róla,

ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
100%

Senki nem ettől lesz alkoholista.


Az jelenthet némi rizikófaktort, hogy valaki 0 alkoholfogyasztási kultúrával, bizonyos naivsággal és tudatlansággal lép be a (gyakorlatilag korlátlanul fogyasztható alkoholt jelentő) felnőtt életbe, főleg, ha esetleg még sajnálja is, hogy neki ez tizenévesen kimaradt, de ebből önmagában nem lesz alkoholizmus. Alkoholista az lesz, akinek józanul nem jó (szorong, elszakadt az érzelmeitől, vagy egyéb okból elviselhetetlen lelkiállapotban él és nem képes tenni ellene, stb.). Az ilyen embernek tud akkora örömöt vagy megkönnyebbülést okozni az ivás, hogy minden hátránya ellenére kényszeresen csinálja.


Más kérdés, hogy milyen család az, ahol 16 évesen teljes absztinencia van, mert ugye nem feltétlenül baj, csak akkor gyanús, hogy fontos dolgokban sem élvez a gyerek egészséges szabadságot, abból pedig lesznek bajok, esetleg alkoholizmus is.

máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!