Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köteles vagyok a csoportos...

Köteles vagyok a csoportos létszámleépítés után is orvosi vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés

Csoportos létszámleépítés történt a cégnél, viszont a felmondási időnk még nem kezdődött el, viszont a cég felmentett minket a munkavégzés alól a felmondási időszakot megelőző 18 napban is, hiszen minden munka át lett adva, így nincs munkánk sem.


Ebbe a 18 napba esne bele az éves orvosi vizsgálat, amire nem találtam sehol pontos leírást, hogy muszáj-e elmennem vagy sem, ugyanis az új munkahelyemen már munkaviszonyban leszek ezalatt az idő alatt.


A HR osztály egyelőre nem küldött még nekem választ, majd felhívom őket mindenképpen, de szeretnék utána is járni ennek, mert sajnos nem túl sok tapasztalattal rendelkezők dolgoznak ott.


A munkakör szerint irodai és szellemi munkát végeztem, amihez eddig nálunk látásvizsgálat és pár kérdés társult csak, semmilyen egyéb különleges vizsgálat nem volt.


Köszönöm!



2021. febr. 20. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mennék.
2021. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az új munkahelyed nem kéri az eredményeket?
2021. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kérné? Elküld úgyis egy 0.napira, nem is bízna az előzőben talán.
2021. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az új munkahelyem nem kér semmit, a régi viszont kötelezne rá. Nem is értem mi okból. Arra hivatkozott a HR osztály, hogy a hibájukból tolódik nekünk a felmondási idő kezdete 17 nappal, viszont papíron még dolgozunk csak a cég és a dolgozók között van megbeszélve, hogy mentesítenek minket ennek ellenére a munkavégzés alól, mert már minden munkakört átadtunk az illetékeseknek.

Csak a felmondási időnk nem kezdődött még el akkor, amikor a cégnél mindenki másnak lesz az általános, éves orvosi vizsgálat, így meg beleestünk ebbe az időszakba.


Igazából tavaly sem voltunk, szóval ezt a mulasztást is szerintem el akarták tusolni, hogy home officeban voltunk tavaly és így csak most tudott erre sor kerülni.


Felmondási időnk alatt viszont azt mondhattak volna, amit akarnak, az már tényleg nem érintett volna minket.


Kissé nevetséges, de azóta elintéztem minden munkahelyi teendőmet az orvosi vizsgálattal együtt egy napon, úgyhogy most boldogok lehetnek akkor.



Köszönöm a válaszokat :)

2021. febr. 28. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!