Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Időnként jelentkező hirtelen...

Időnként jelentkező hirtelen oxigénhiány, azt jelenti hogy a szív kihagy egy ütést?

Figyelt kérdés
1-2 másodpercig tart, érdekes nagyon hirtelen jelentkező fulladásérzés, ha tovább tartana mondjuk vagy 5 másodpercig szerintem beleájulna az ember. Ijesztő de ha az ember megszokja, meg főleg ha tudja csak egy pillanatig tart akkor nem olyan nagy baj. Úgy sejtem a szív vagy kihagy egy ütést vagy ki tudja csak szabálytalanul ver olyankor. Valaki tapasztalat?

2021. febr. 21. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
1-2 másodperc alatt nem jelentkezhet oxigénhiány. Tartsd vissza a levegőt 10 másodpercig, semmi bajod sem lesz.
2021. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a szíved kihagyna vagy össze-vissza verne, azt nagyon durván észrevennéd, nem az oxigénhiány lenne az első tünet, hanem baromira megijednél és odakapnál a szívedhez. Nekem fiatalabb koromban, 20 éves korom körül volt stressztől kb. 1-2 alkalommal, hogy egy pillanatra kimaradt egy ütés vagy csak nagyobb szünettel jött a következő, beleremegett szó szerint a szívem, azonnal odakaptam és halálra rémültem. Valószínű stressztől volt, mert kivizsgáltattam magam és nem ismétlődött meg. Illetve azt észrevettem, hogy amikor refluxosan büfögök, az bezavar a ritmusba egy pillanatra. Fulladásérzés egyébként refluxtól is lehet.
2021. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes egy alapos szívvizsgálatot csináltatni. Lehet hogy egyet kettőt nem úgy üt olyankor mint kellene, nekem is szokott ilyen lenni, én bizonytalanságot érzek olyankor, megszédülök egy pillanatra, meg még sokkal cifrább tünetekkel.

Kérdés hogy neked ez mennyire gyakori, mennyire zavar be az életedbe, és van e más tünet. És az is elképzelhető, hogy semmi baja a szívednek, más okoz ilyen tüneteket.

2021. febr. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb. 2-3 naponta egyszer-kétszer este mikor fekszek már. Az elején én is megijedtem nagyon, most is kicsit de már nem nagyon. A fulladáshoz hasonlítottam, de nem igazán olyan, mint amikor nem veszek levegőt, de valamiféle oxigénhiány lehet pedig. Meg mintha olyankor érezném hogy a szív nem szabályosan ütött.
2021. febr. 25. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egyet kihagy, és aztán kettő egyengébbet üt, ezért érezheted azt hogy mintha nem kapnál levegőt, mert a kihagyott ütés miatt nem is veszi fel a tüdőből az oxigént a keringés. Szar érzés, sejtem, nekem is szokott lenni. De lehet hogy semmiféle szívbajod nincs, az ingerületátvitellel is lehet gond. Ami segít ezen: koffeines italok, ételek kihagyása, vagy mérséklése, magnéziumraktárak feltöltése, sok folyadék fogyasztása elsősorban víz formályában. Ha nagyon durvul, nekem segített még a pár napig, hétig szedett galagonyakapszula, valamint enyhe nyugtató is rendezi.

Én azt vettem észre, hogy a túlzásba vitt multivitamin italok is előidézték, de ez lehet hogy egyedileg csak én érzem így.

2021. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!