Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért keveri össze sok ember...

Miért keveri össze sok ember a veszélyhelyzet meghosszabbítását az korlátozó intézkedésekkel? Nem kéne valami féle helyreigazítás?

Figyelt kérdés
A veszélyhelyzet 90 napos meghosszabbításáról sokan azt hiszik, hogy akkor a kijárási tilalom, vendéglátó helyek zárása is marad. Valószínűleg maradni is fognak, de nem 90 napig, hanem várhatóan pár napon belül döntenek erről. Csak szerintem értik félre sokan?

2021. febr. 22. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg sokan felreértik

Viszont egészségügyi dolgozóként azt mondom, hogy bekaphatnák már végre a nem létező farkam, mert november óta folyamatosan felmondási tilalom van, ami véleményem szerint egy kissé aggályos.

2021. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

1

És mi történik, ha csak simán leülsz, nem teljesíted a munkádat, majd kirúgnak emiatt?

2021. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

2. Előbb-utóbb elég sokan még fogják unni és meg fogják tenni. Vagy csak nem írják alá az új jogviszonyt és márciustól megáll az élet.

Egyébként engem már nem érint, megvívtam vele a saját harcom, de még így is idegesít, mert gusztustalan dolognak tartom.

2021. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Igen, nem árt tisztázni: vészhelyzet, amikor a kormány erre hivatkozva olyan intézkedéseket nyom át sunyiban, amiknek semmi közük a járványhoz, plusz a polgármesterek bónuszokkal önkielégítik ki magukat, egyedül szavazva.

Korlátozó intézkedések: alapvetően semmit nem érő intézkedések, amik azt a látszatot keltik, hogy csapataink harcban állnak, de valójában csak a levegőt szurkálják, igaz azt látványosan.

(Lehet, hogy nem pontosan idéztem a jogszabályi definíciókat, de a lényegük ez...)

2021. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 everlight ***** válasza:
Ugyan az,ez a valóság
2021. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!