Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izület ropogtatásával kapcsola...

Izület ropogtatásával kapcsolatban tudtok ajánlani tudományosabb cikkeket, vagy más ismeretanyagot?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, még nem igazán értik tudósok se, hogyan van, de volt valaki, aki évtizedekig ropogtatta csak az egyik kezét, és nem tapasztalt változást a két keze közt.

Ezen kívül kíváncsi vagyok pl a nyak, gerinc ropogtatásra is, mert sokszor nekem is jól esik a dolog, és a tudományos állás ezzel kapcsolatban érdekelne.



2021. febr. 22. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne értenék a tudósok hogy miért van... Gázok szabadulnak fel, azért ropog. Miután már nincsenek ott gázok nem ropog mert nincs semmi ami tudna ropogni. Magyarul ha egyszer roppan, de ugyanarra a mozdulatra másodszorra már nem roppan, akkor az gáz (a szó szoros értelmében).


Ha egymás után elvégzed ugyanazt a mozdulatot és minden egyes alkalommal roppan, akkor valami valamin súrlódik, ez sokszor nem normális, bár ekkor is elképzelhető hogy ártalmatlan. Ha fájdalom is társul mellé, akkor egyből irány az orvos, valszeg porckopásod van ami idővel csak egyre jobban sz*rrákopik.

2021. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazából elvileg a kis légbuborékok "pukkannak" el az ízületek között ami ilyen hangot okoz. Én több helyen is olvastam/hallottam hogy ez semmilyen fajta egészségkárosító hatással nincs se a jelenre se a jövőre, de ezért óvatosan érdemes ezeket csinálni, mert a nyak/gerinc érzékeny pontja a testnek, és egy hirtelen mozdulattal könnyen beállhat a nyak/hát. De a kérdésre a válasz jelenlegi tudomásom szerint hogy nincs negatív hatása.
2021. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!