Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatalon pajzsmirigyrák?

Fiatalon pajzsmirigyrák?

Figyelt kérdés

Most 25 vagyok, még 15 évesen a gimi elején találtak egy kis pajzsmirigycisztát illetve alulműködésem volt.

Adtak gyógyszert,a ciszta kb 2-3 mm-re zsugorodott,nem vették ki.

Havonta ,majd 3 havonta végül évente kellett járni ellenőrzésre ultrahangra és vérvételre. Minden jó volt,a ciszta maradt 2-3 mm.

Majd egyetem elején végleg elköltöztem a szülővárosomból a fővárosba és nem mentem többet az ellenőrzésre. Ennek már 5 éve. Volt 1 éve pajzsmirigyes vérvételem (egy ismerősön keresztül,ultrahang nem),minden érték jó volt.

Anyukám nővérének volt fiatalon pajzsmirigyrákja,tehát a családban előfordult.

Most akarok 5 év után elmenni újra,mert pár hete mintha az a fele a pajzsmirigyemnek nagyobb lenne,ahol volt a ciszta. Illetve néha mintha nyomna valami.

Akinek pajzsmirigy rákja volt,mik voltak a tünetei?

Eléggé félek..



2021. márc. 3. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Folyamatos zabálhatnék és állandó éhség

magas vérnyomás

2021. márc. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
A ciszta az nem rák. Nem szokott elrákosodni a ciszta. Ezt felejtsd el. Lehet, hogy nőtt a ciszta, de az nem életveszélyes.
2021. márc. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Nézesd meg mielőbb, de nem lesz rákos!
2021. márc. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Pajzsmirigyrák: A mamámnak volt.

Gyengeségérzettel kezdődött, majd folytatódott azzal, hogy nem tudott annyit enni, mint rendesen, úgyhogy lefogyott, pedig előtte is sovány volt. Utána jött még a légzési nehézség, rekedtség, majd a légszomj. Kórházba került, még három hónapot élt.

2021. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!