Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Novavax Lengyel-amerikai...

A Novavax Lengyel-amerikai vakcinái mikor lesznek már elérhetők itt nálunk?

Figyelt kérdés

Nos ezt azért kérdezem mert már itt van a harmadik hullám. És erősödik a betegség és azzal akarjuk beoltattni magunkat ha lehet. Én a szüleim és a barátnőm is. Még esetleg a kínaira is gondoltunk. Mert elvileg az csak leőlt vírust tartalmaz. Tehát súlyos mellekhatasai nem lehetnek. Viszont attól félek, hogy mivel kínai. Ők alkottak ezt a vírust is azért, hogy gazdaság elsők legyenek. Tehát abból azért azt ki nézem, hogy egy később aktiválodó covidot nyomnak belém amitől mondjuk olyan negyed-fél év múlva leszek covidos. De még az is jobb mint az új típusú mrns vakcinái. Azok miatt sokkal rosszabbul is végezhetném. Szerintem a subunites vakcináknak lehet a legkevesebb mellekhatasa. És hatékonyabb is szerintem mint bármelyik valóban jó minőségű hagyományos vakcina. Engem az idegesít amúgy nagyon, hogy itt van a nyakunkon a 3. Hullám és eddig még a kínain kívül csak a szutyok vakcinákkal lehet oltattni. Pl a Novavax, CureVac, Johnson & Johnson még mindig sehol. Esetleg talán még az Astrazeneca nem annyira retek. De a britekkben sem bízok meg.

17/F



2021. márc. 5. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Nem alkotta senki a vírust, ahogyan nem alkotta senki a rákot, az influenzát, vagy a lábtörést sem.

Mindegyik oltás biztonságos, nem biztonságosabb a csak elölt vírust tartlamazók, hiszen a többi technológia még annyit sem tartalmaz a vírusból. A vakcinától nem leszel covidos, maximum mellékhatásként pár napig lázas leszel.


Teljesen mindegy melyikkel oltatod be magad, viszont 17 évesként nem fogsz hamar sorra kerülni.

2021. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik oltás veszélyesebb, mint átesni a covidon.
2021. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!