Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem gyártanak előre...

Miért nem gyártanak előre töltött vakcinákat?

Figyelt kérdés

Rengeteg gyógyszerből vannak előre töltött változatok is, amiket az emberek maguknak is be tudnak adni a mellékelt útmutató alapján.


Miért nem készítenek vakcinákból is előre töltött változatot?


Sokkal hatékonyabb lenne saját magunknak beadni az oltásokat, mint szabadnapot kivenni, papírokat kitölteni, várni órákat a rendelőben egy egy fél perces mutatványért.


Hangsúlyozom nem a koronavírus vakcinákról szól a kérdés, hanem az összesről, általánosságban!


Rendben, vannak kötelező vakcinákat, azokat adja be az orvos, hiszen csak úgy tudnak meggyőződni róla, hogy tényleg be lett oltva. De az opcionális vakcinákat, mint amilyen például az influenza elleni vakcina, ami évente variálódik, miért ne lehetne egyénileg beadni magunknak? Konkrétan még maga az oltóorvos sem adhatja be magának, én ezt hallottam.



2021. márc. 5. 17:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nagyon félrement a kategória. Két kérdést akartam kiírni egyszerre és nem figyeltem, hogy összecseréltem a kérdéseket. Kérem, hogy helyezzék át, ha megoldható!
2021. márc. 5. 17:24
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Azért amiért rákellenes/kemoterápiás gyógyszereket sem készítenek így, pedig annál is milyen egyszerű lenne....
2021. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

én még az antibiotikumokat sem adnám ki az emberek kezébe


az emberiség többsége felelőtlen vagy szimplán idióta

2021. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kemoterápiás szerek mérgek és helyileg keverik ki őket a kórházban, ha jól tudom. Érthető, hogy azokat csak szakszemélyzet adhatja be, felügyelet mellett. Meg azért egy injekció és egy véna kanülálása között van egy kis különbség. Megjegyzem léteznek tabletta formájú kemoterápiás szerek is, amiket otthon kell szednie a betegnek, bár ez a kérdés szempontjából más.
2021. márc. 5. 17:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyártanak előre töltött vakcinákat (például mikor kullancs-ecephalitis oltást kértem a háziorvostól, az ilyen előre töltött fecskendőben érkezett), de normál esetben ezeket is az orvos adja be. Az influenzaoltás is ilyen, ha jól emlékszem. Ennek a fő oka szerintem az, hogy az oltások után legalább egy negyed órát ott szokták tartani a pacienst, hogy ha valami mellékhatás, allergiás reakció jelentkezne, akkor kezelni tudják.


Saját magadnak beadandó injeckiós gyógyszer van pár, például a vérhígító, bizonyos hormonok (amit a mesterséges megtermékenyítésnél használnak). Ezeket zsírszövetbe kell adni, ha jól tudom. Izomba adandó injekció, amit magadnak adsz be, nem is biztos hogy van (esetleg az anafilaxiások vészhelyzeti adrenalinja, azt nem tudom, pontosan hova adják).

2021. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk hogy egy részeg őrült még véletlen se adjon be magának 20 adagot egyszerre.
2021. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A kemoterápiás szerek mérgek"


És vajon melyik gyógyszer nem méreg? Ha már itt tartunk....

2021. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

7

a homeopátiás "gyógyszerek"

2021. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
#7: a kemoterápiára jobban ráillik, hogy méreg, mint a többi gyógyszerre, hiszen pont az a lényege, hogy súlyos kárt tesz bizonyos sejtekben. Azért működik, mert ezt az egészséges sejtek sokkal jobban tolerálják, jobban tudnak regenerálódni, mint a rákosak, így az előbbiek túlélik a kezelést, az utóbbiak nem, és pont ez a cél.
2021. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a vakcina beadását követően még orvosi felügyelet is szükséges.A kísérleti szérumok megkapása után esetlegesen fellépő hirtelen (ájulás,allergiás reakciók...stb.)mellékhatások azonnali kezelése miatt.

De nem várt reakció felléphet más oltásoknál is.

2021. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!