Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Újonnan/gyakrabban jelentkező...

Újonnan/gyakrabban jelentkező fejfájást tapasztaltatok mostanában?

Figyelt kérdés

Látom, hogy elég gyakoriak a fejfájással kapcsolatos kérdések. Nem derül ki mindből, hogy a kérdezőnek ez mióta tartó, milyen erősségű, milyen gyakori problémája.

Érdekelne, hogy van-e valaki hasonló helyzetben, mint én.

Jelenleg 24 éves vagyok, egészen ezelőtt kb. fél évig egyáltalán nem voltam fejfájós, sőt.. Évente átlagosan nagyon max 3x, ha jelentkezett fejfájás nálam, az is tűrhető intenzitással.

Kb. fél éve viszont heti 1-3 nap elkezd fájni különböző részeken a fejem. Ezek a fájdalmak már erősebbek is, amiket gyógyszerrel igyekszem megszűntetni/enyhíteni, de nem mindig hatnak. Általában ilyenkor a nyakam is fáj valamelyik oldalom, van hogy a szememre is átsugárzik a fájdalom.

Mitől alakulhatott most ez hirtelen így ki?

Illetve az is érdekel, hogy vannak-e olyanok, akik régóta fejfájósok, de mostanában intenzívebben, gyakrabban jelentkezik náluk a gond?


Normális válaszokat előre köszi!



2021. márc. 8. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
A maszkviseléstől.
2021. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Túl sokat agyalsz, töröd a fejed azon, hogy megfelelj a járványhisztéria követelményeinek. Közben meg ragaszkodsz a régi életedhez. Az első jól írja.

Azért fáj a fej, mert túlterheled felesleges munkával. Ami nem a te dolgod és nincs rá hatásod, azon nem érdemes agyalni. Ha meg kell halnunk, akkor meghalunk.

Lazíts, figyelj oda a gondolataidra! Időnként próbálj nem gondolni semmire, ezt a gondolatürességi technikát, ha ráérsz egyedül lenni csináld. A teendőid közben is figyeld magad, próbálj csak a jelen feladatra koncentrálni. Ne hagyd a felesleges gondolatokat élni, állítsd le őket. Csak olyan dolgokon gondolkozz, ami előre visz.

2021. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Iszol eleget? Nekem ez volt a baj
2021. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es kétlem, hogy emiatt van, mert egy percig nem aggódom a járványhisztéria miatt, és semmi miatt sem annyira, hogy ideges, stresszes, túlterhelt legyek. Tisztában vagyok amúgy a dolgokkal, amire (feltételezem) utalsz, nem pörgök rajta, nem rémiszt meg semmi. Igazából rég voltam ilyen nyugodt, mint amilyen kb. tavaly nyár óta jelenleg vagyok. Lehet, ez az én defektem, de én élvezek sok dolgot a jelenlegi, és várok bizonyos dolgokat az elkövetkezendő időkben. Azt kellene nondanom, hogy van mitől tartanom, mert van vesztenivalóm, de valójában nem így érzem.

Na de eléggé elkanyarodtam... a lényeg, hogy egészen biztos, hogy nem ilyen eredetű a probléma.

Erre a kérdésre sem túlagyalásképp keresem a válaszokat, csak szimplán érdekel, hogy jelenleg más emberek mit tapasztalnak, milyen tájékozottsággal, milyen véleményekkel rendelkeznek itt.

Azérr köszi a tippet!


3-as: Hát nem iszok eleget, mert 2-2,5L-t szoktam naponta, de ez eddig sem volt sosem másképp, sőt..

De köszi!

2021. márc. 8. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám van, én 39 vagyok, és soha életemben nem fájt a fejem, csak néha ha régen sokat ittam egy buliban, és másnapos voltam. Erre most egy fél éve kb elkezdett fájni, változó hogy hányszor egy héten, de a nullához képest a heti 1 is rengeteg. Legutóbb most pénteken fájt, de már annyira, hogy gyógyszert kellett bevennem (eddig nem kellett). A halántékomnál, és a szememnél fájt főleg. Szombaton jött egy lehűlés, mindenki azt mondta, hogy amiatt fájt, nade 39 évig meg sem éreztem, most meg rákezd..? Nem értem.
2021. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!