Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » COVID + SPORT. covid fertőzés...

COVID + SPORT. covid fertőzés közben ha jól érzem magam mozoghatok itthon valami lightosat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem minél inkább nem mozgok, annál inkább erőtlenebb a szervezetem. Eddig sétáltam a közeli erdőben (vidéken lakom), de most hogy kiderült pozitív vagyok, nem mehetek sehova.

Van valami lightos mozgásforma, amit itthon a 4fal közt is végezhetek? Illetve ezzel segítek, vagy ártok a gyógyulásomnak?



2021. márc. 8. 21:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Még annyit szerettem volna kérdezni, hogy igaz az, hogy a betegség után is 2-4 hetet kell várni a mozgással? Tapasztalatok/vélemények érdekelnének.

Azért fontos a sport kérdése számomra, mivel élsportoló vagyok, hozzászoktam a napi 2 edzéshez szinte minden nap..

Most hogy csak itthon ülhetek, és nem is érzem olyan rosszul magam egyszerűen megőrülök. Szöges ellentét ez annak amibe évek óta bent vagyok, és nagyon nehezen viselem, hogy még egy kisebb sétát sem tehetek.

2021. márc. 8. 21:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Légzőtorna segít elkerülni a tüdőgyulladást (az a lényeg, hogy a teljes tüdőd át legyen szellőztetve, sehol ne tudjon a nem cserélődő levegő miatt elszaporodni az ellenség). Egyébként, ha nem vagy lázas, bármilyen otthoni tornát csinálhatsz. Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos az is lehet, hogy a betegség miatt vagy egyre gyengébb, nem a mozgáshiány miatt. Az ennyi idő alatt még nem ütne be, hacsak nem lelki okról van szó.
2021. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen gondolom hogy a betegség miatt érzem magam egyre gyengébnek:(

Valami lightos jógára, vagy olyan könnyű aerob edzésre gondoltam, amit gyerekeknek, vagy idősebbeknek ajánlanak. Találtam csomó hasznos videót youtubeon.

Azért gondoltam ezekre, mert mégis kicsit átmozgatnának, de nem megterhelőek.

2021. márc. 8. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól érzed magad, nincs lázad vagy hőemelkedésed, akkor kell is némi könnyed mozgás. Óvatosan, fokozatosan lehet majd visszaépíteni a sportolást. Előfordul, hogy fiatal, egyébként egészséges emberek, akik tünetmentesen estek át a covid fertőzésen, utána intenzív sportolás közben szívrohamot kaptak.

Nem akarlak ijesztgetni, de azért nem árt az óvatosság.

2021. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Simán mozoghatsz ha úgy érzed nem megterhelő hanem jólesik. Arra javasolják szerintem hogy edzést ne végezz, de szintentartás mehet pl séta vagy egy kis szobabic nyugisan. Sétálni sajnos csak a lakást járkálhatod körbe, kb 20 perc vagy akár 40 perc, annál azért ne legyen több.
2021. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4es válaszoló. Szívroham? Akkor tényleg csak szépen fokozatosan vezetem majd vissza a sportot. Arra gondoltam elmegyek egy kivizsgáltatásra miután meggyógyultam.(szívritmus,tüdő röntgen, van egy ilyen covid utáni csomag)

Szerintetek lenne értelme, vagy felesleges?

2021. márc. 8. 21:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy kis szinte tartó mozgást végzek majd:) sajnos szobabiciklim nincs, meg akkora lakásom se, hogy 20 percet sétálgassak fel alá, elég zsúfolt itt minden.

Ötleteket is szívesen várnék a mozgásra:)

2021. márc. 8. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van legalább 10 lépés helyed akkor végülis lehet fel alá is, csak nehogy nekimenj valaminek :) Persze a nagy lakásban jobb lenne. De a bármilyen folyamatos torna is jó pl jóga bemelegítések, vagy a napüdvözlet.
2021. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jógáztam egyet, nagyon jól esett🙂 Köszönöm a kommenteket!
2021. márc. 9. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!