Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ritalin receptért nektek is 3...

Ritalin receptért nektek is 3 havonta kell kérni ellenőrzött szerről értesitőt a dokitól vagy csak velem ilyenek a gyógyszertárosok?

Figyelt kérdés
Dokim nem érti miért kérek 3 havonta új értesítőt.

2021. márc. 9. 16:24
1 2
 1/15 alletta ***** válasza:
56%

megnéztem mit ír róla a házipatika. "A Ritalin-t csak gyermekek vagy fiatalok magatartászavarainak a kezelésében jártas szakorvosok rendelhetik. Ezek a szakorvosok a további kezelését is nyomon követik."

gondolom ezért.

2021. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A gyogyszeresz nem hiszem hogy szakorvos.. vagy igen?
2021. márc. 9. 16:36
 3/15 alletta ***** válasza:

ő gyógyszerész, igazad van. de gondolom van valami előírás nekik, hogy kell értesítő a szakorvostól. pl. vannak gyógyszerek, amihez személyi kell.

ez is ilyen. lehet.

2021. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszi a gyors valaszt!


De igazabol a dokim is furcsalja ezt, meg sehol nem lattam torvenyben leirva vagy valahova hogy ha 3 honapnal regebbi az igazolas akkor nem adhatjak ki. Dokim szo szerint azt mondta ha bajuk van hivjam fel ot es beszelni fog a gyogyszertarosokkal. Persze ez a valosagban nem tortenne meg...


Szoval igazabol olyan kene aki ugyanigy szed ritalint es kivancsi vagyok hogy neki is ilyen gyakran kellene uj ertesitot vinnie a gyogyszereszeknek.


Vagy gyogyszeresz is irhatna!

2021. márc. 9. 16:43
 5/15 alletta ***** válasza:
100%

azért én kipróbálnám, hogy a gyógyszertárból felhívnám a dokit, hogy akkor most beszéljék meg.

remélem fognak válaszolni hozzáértők is.

2021. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az eddigi válaszokat.


Én azt tudom mondani, hogy másfél éve szedem a Ritalint és igen, ez a rendes ügymenet. Az ilyen szigorúan szabályozott gyógyszerek esetében a pszichiáternek háromhavonta új igazolást kell írnia, hogy a gyógyszertárban kiadják a gyógyszert.

És természetesen személyi igazolványt is kérnek minden esetben.


Tehát:

Az ADHD pszichiáter, aki nekem felírja a Ritalint, háromhavonta új igazolást is ír, amit egy előre, közösen kiválasztott gyógyszertárnak címez. Ott az aktuális havi vény mellé odaadom az igazolást, amit a gyógyszertár megőriz. Onnantól 3 hónapig csak ott tudom kiváltani a Ritalint. Máshova nem mehetek. Az igazolást természetesen nem kérhetem vissza, amúgy is annak az adott gyógyszertárnak van címezve.


Azon csodálkozom (bár már minek is) hogy a te pszichiátered ezt nem tudja.

"Dokim szo szerint azt mondta ha bajuk van hivjam fel ot es beszelni fog a gyogyszertarosokkal."

?????!!!

Ennek elgurult a gyógyszere!

De komolyan!


Az valami nagyon hülye és dilettáns pszichiáter - mármint a szokásos dilettantizmusukon felül! :)

Minden pszichiáternek tudnia kéne, amit az én pszichiáterem tud: 3 havonta új igazolás kell.


Én mostanában fogom a harmadik havit kiváltani, utána amikor egy hónap múlva új időpontot kérek a pszichiátertől, akkor nem csak az újabb 3 havi vényeket fogja megírni, hanem egy új, 3 hónapra érvényes igazolást is.

Ezen kívül a vények az érvényességi idejüktől számítva 5 munkanapig érvényesek.

Tehát a vényekért külön minden hónapban amúgy is el kéne mennem a pszichiáterhez, az elmúlt évben a járványhelyzet miatt kaptam meg előre 3 havi vényt. Amúgy ez is szabálytalan lenne. De a külön igazolás rendesen is csak 3 hónapig érvényes, ez a járványhelyzet előtt is így volt. Ezt leadom a gyógyszertárban és utána erre az időszakra csak ugyanennél a gyógyszertárnál válthatom ki a másik két havi adagot - ez is fontos!

Nekem most emiatt kell a napokban Budapestre utaznom. Csak legutóbb választott gyógyszertárban válthatom ki a gyógyszert. De lehet, hogy a következő 3 hónapra egy másik gyógyszertárat választok (már többször váltottam). Minden új igazolás megírásakor kiválaszthatod a neked szimpatikus gyógyszertárat.

A választásnál a szempontok:

- amelyik neked útba esik, közel van

- ahol jó a Ritalin ellátottság, mert nem mindenhol az

- ahol nem kérnek érte pofátlanul többet

Én ezt az előző (aktuális) igazolást az utóbbi két szempont miatt kértem a közeli gyógyszertár helyett a Sas Patikához (Üllői út).


Ha a pszichiátered nem érti, akkor mondd neki, hogy hívja a Semmelweis Felnőtt ADHD Ambulanciáját. Majd ott felvilágosítják! :)

Ne ilyen baromságokkal jöjjön, hogy majd felhívja a gyógyszertárat és beszél velük. Jézusom!


Remélem, tudtam segíteni! :)

2021. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocs 5. válaszoló, neked nem szólt az első mondatom!

Hiába, az a fránya impulzivitás! :)

(Ami az ADHD-sok nagyobb átka, mint a figyelemzavar.)

2021. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszi, en sem ertem a dokimat. Amugy nagyon nagy szaktudasa van, de mar elegge idos, lehet regen nem voltak ilyen kemenyek a szabalyozasok.


Esetleg megkerdezhetem hogy te melyik fajtabol (IR vagy LA) szedsz es mennyit?


En napi 10 delelott 10 delutannal kezdtem, de kb el is tudtam volna aludni mellette meg allandoan elszalltak a gondolataim es tovabbra is a figyelmem csak repkedett mindenhova meg nagyon sokat bambultam meg mindig...


20 - 20 nal mondom azt hogy mar tudok egy dologra koncentralni 6 - 8 orat.

2021. márc. 11. 12:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze, értem én hogy idős, de azért ne nagyon mentegessük a pszichiátereket (tudnék mesélni). Azért a nagy szaktudás elgondolkoztatott... Magánrendelése van? Ha igen, hol?

Az nyilván meg sem fordult a fejében, hogy frissítse az ismereteit. Minek a nagy szaktudásával...


Én kezdettől fogva LA-t kapok. Kapásból 20-ról indult, de a 40mg LA vált be.

Később jött hozzá délutánra még egy 10mg IR, mert az a 8-12 órás hatásidő az LA-nál nem elég egy egész napra. Munka után is van élet...

Ennél több már sok lett volna, tehát ez a helyzet:

40mg LA + 10mg IR

2021. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszi a sok infot, hasznosak voltak! :)
2021. márc. 11. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!