Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van e köztetek, olyan aki...

Van e köztetek, olyan aki Erdélyi és Magyarországon szült?

Figyelt kérdés

Szeretnék Magyarországon szülni, de utána haza szeretnék utazni Erdélybe. A határon ha nincs még kész a személyi a babának, hogyan tudom áthozni? Sokan átcsempészték már az ismerőseim közül. De ez elég merész dolog szerintem. Nincs erre valami megoldás esetleg? Nem lehet kérni valami papírt, ami igazolja, higy folyamatban vannak a pici iratai is?

Hálás leszek, ha valaki tud segiteni. ☺️



2021. márc. 12. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jézusisten, nehogy átvidd papírok nélkül! Pár nap alatt megvannak az iratok ha gyorsított eljárással kéred, neten utána tudsz nézni hol kell és mennyibe kerül.
2021. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen szép dolog, de ez az eset pont az egyik ismerősömmel történt. Azt hiszem, az egyik kisgyerekének nem voltak meg a szükséges papírjai a határnál, az ismerősöm, aki az anyja volt, az alvó gyereket letakarta egy pokróccal, éjszaka utaztak, sötét volt, a határőr nem vette észre, így simán átjutottak XD. De egyébként legális dolgot nem tudok tanácsolni, nem volt még hasonlóban részem :c
2021. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Elsőnek:pont ezért raktam fel a kérdést, mert nem akarom, hogy baj legyen papírok nélkül. Sokan tanácsolták, hogy ugyan már hozzd át nyugiba. De mi lesz ha épp sir a baba vagy ilyenek. Ez végülis ember csempészet.

Másodiknak: ez elég durva hogy letakarták a picit, jó hogy nem lett semmi baja szegénynek.

Valahol hivatalos helyen utána érdeklődök, hogyan lehet gyorsított helyen igényelni az iratokat. Ment a zöld mindkettőtöknek. Köszi a válaszoka!

2021. márc. 13. 03:50
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Persze, értelek, és tényleg az a baj ezzel hogy embercsempészet, ha rajtakapnak, nagyon komoly következményei lehetnek. De pár nap alatt megvannak az iratok ha fizetsz pár tízezrest. Kormányablaknál kell talán, nem vagyok benne biztos. Esetleg annak érdemes még utánanézned hogy mennyibe fog kerülni a szülés, a te ellátásod és a baba ellátása abban az esetben,ha fellép valamiféle komplikáció, mert biztosítás nélkül azt könyörtelenül kifizettetik.
2021. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért itt akarsz szülni, ha utána úgyis vissza akarod vinni?
2021. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Két lehetőség között gondolkodunk, vagy Romániában magán kórházban vagy Magyarországon államiban. Sajnos jelenleg elég gáz a helyzet itt, főleg a szülészeten. És mivel nem problémamentes a terhességem, nem szeretném, hogy gondatlanság miatt nekem vagy a picinek baja legyen. De eddig úgy van hogy a magánba fogok szülni.
2021. máj. 17. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!