Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van köztetek vagy ismerőseitek...

Van köztetek vagy ismerőseitek között olyan, akinek tapasztalat és ismeretség nélkül is sikerült elhelyezkednie a szakmájában Magyarországon?

Figyelt kérdés

Milyen végzettséggel? Leírnátok részletesebben?

Vagyis milyen szakmában lehet protekció és tapasztalat nélkül pályakeudőként elhelyezkedni? Van ilyen egyáltalán?


2019. nov. 13. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Én pl pont így voltam. A mostani munkahelyemre is ismertség és tapasztalat nélkül jöttem. Meg pár éve volt egy másik, egy másik városban, odamentem interjúzni, meg kitöltöttem tesztet és felvettek volna, de végül visszautasítottam, mert kaptam a jelenlegi munkahelyemtől egy sokkal jobb ajánlatot.


Számvitelt végeztem az egyetemen, meg van mérlegképesem, meg könyvvizsgassz végzettségem is.

2019. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
autószerelő, biztonságtechnikai szerelő, villanyszerelő, elektronikai technikus, sofőr(B), targoncás, mozdonyvezető.
2019. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Pénzügy-számvitel alapszakos diplomával bankban. Tiéd a világ, ha van benned elég ambíció, kitartás, tenni akarás, tanulási vágy, emberismeret, megtanulsz az emberekkel bánni.


15-20 év alatt bőven területi, vagy országos szintű vezető is lehetsz, de a havi nettó egymilliót is megkeresheted már 35 éves korodra. Több ilyen embert is látok magam körül, akik közül tudom, hogy páran elég alacsony sorból származnak, emellett azt látom, hogy ez a lehetőség előttem is nyitva áll és már el is indultam rajta.

2019. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Az összes pályakezdő ismerősöm, magamat is beleértve, protekció nélkül kapta az első állását Magyarországon. Én például SSC-ben helyezkedtem el érettségivel és 2 nyelv folyékony ismeretével, de hamar előreléptem az adminisztrációból és sikerült pályára állítani a karrierem.
2019. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olyanokra is kíváncsi vagyok ám, hogy diploma nélkül, OKJ, vagy szakmával.
2019. nov. 13. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, még nem volt meg a BSc diplomám (közlekedésmérnök, logisztika szakirány) de már szakmában dolgoztam szellemi munkavállalóként, tehát diplomás munkakörben
2019. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Hidegburklo szakmaval vegzes utan 3 nappal
2019. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Ismerősöm már harmadéves egyetemistaként aláírt szerződéssel villogott zéró ismeretséggel.
2019. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyetem alatt voltam egy műszaki termék területi képviselője. Aztán építész lettem és a szakmában helyezkedtem el, egyik helyen sem volt tapasztalatom.

Előtte meg volt ezer hülye egyetem melletti állásom, pultozás, díszletrendezés ilyenek, ezekhez sem volt semmim, csak tenni akarás és normális hozzáállás.

Aztán munkahelye váltottam, szakmán belül, másik városban, ismertség nem volt, de tapasztalat már igen.

2019. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Haverom fiát még a diploma osztó előtt megkereste 2 cég. A nagyobb pénzt ajánlóhoz ment. 300 nettóval kezdett, 400-ig elmentek idén, most olyan helyre ment, ahol 500-t adnak. De jövőre megy ki, mert kint kezdőként 10x ennek a bérnek.
2019. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!