Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS okozhat fogyást és gyakori...

IBS okozhat fogyást és gyakori bélgörcsöket, lágyabb székletet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen okozhat. Sőt okoz is. De ha nem diagnosztizált IBS-ről beszélünk, akkor inkább áteresztő bél szindrómára gyanakodj.
2021. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem IBS-re (vagy legalábbis valami hasonlóra) nagyon-nagyon bevállt a Scippa nevű anti depresszánz. (még ha nem is főleg depresszióval küzdöttem).

Olvastam, hogy bizonyos országokban adják már ilyen jellegű panaszokra is mert jó hatással van ezekre. És nagyon jó ötlet volt így utólag.

2021. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
IBS-re antidepresszáns??? Csókoltatom a kezelőorvosodat, 2-es. Hacsak nem értettél valamit félre...
2021. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem teljesen arra , de mint kiváltó vagy ebben közben játszó ok benne volt a történetben. Az ezzel kapcsolatos panaszaim szinte teljes mértékben megszűntek az egyéb tünetek mérséklődése mellett persze. Egyébként külföldi szak cikkeket olvasva vizsgálják ezen hatóanyag használatát erre a problémára mert vannak pozitív visszajelzések.
2021. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 neked milyen panaszaid voltak?
2021. ápr. 7. 17:28
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]



De egyébként itt van is egy cikk róla. Sajnos ez a probléma félig meddig mentális tüneteket is kezdett okozni így szükségem volt sajnos erre. Elég levert voltam tőle már.


Azok mint neked, csak az évek folyamán egyre sűrübbé váltak ezek a jelek.


Én legalábbis ezt tapasztaltam. Egyébként nem nagy dózist szedtem.

2021. ápr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha van kedved írhatsz üzenetet amúgy.
2021. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kihat a mentális egészségre is, hiszen az ember nem tudja, mi a franc baja lehet és ez már önmagában elég ok a depresszióra :( Na meg a reménytelen harc egy pár plusz kilóért...bár én 1 hónapja szedek probiotikumot és elkezdtem többet enni, azóta feljött 2 kg! :) Amúgy megfigyeltem, hogy nálam lehet inkább tejérzékenységről van szó, mert pattanásaim vannak a tejtermékektől, szóval esélyes, hogy a bélproblémákat is azok okozzák.
2021. ápr. 7. 19:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben átérzem amit írtál. Kitartást!
2021. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Gyanakszom, hogy nekem is ilyesmi problémám lehet, vagy a lyukas bél szindróma.. Nektek is ilyesmi tünetek voltak?

Nálam az van, hogy nincs konkrét hasmenésem, hanem néha 1-2 napra laza lesz a széklet és gázosodom.. De napi 1x megyek, viszont az ilyen. Nincs lázam, nem különösebben fáj semmim, csak ez a laza széklet, vagy nyákos dolog ritkán előfordult. Van hogy egy darabig meg tök okés a széklet, akkor örülök, hogy minden oké, aztán ha megint rosszabb teljesen kétségbe esek és magam alatt vagyok, mert bennem is félelem van, nem is kicsi.

Voltam intolerancia teszten, tejfehérje jött ki még tavaly nyáron, de azt nem fogyasztok. Egyszer szedtem 2-3 hónapig probiotikumot, utána jobb lett, de még mindig nem az igazi néha. Bár már azt is megfigyeltem, nem-e nőgyógyászati eredetű a dolog, mert ciklikusan jelentkezik, tipikusan menzesz előtt, vagy középidőben.. Gasztrósom teljes vérképet csinált, meg gluténra nagytesztet, de minden negatív. Most tervezek nődokihoz is elmenni. Kérdező, nálad van fejlemény?

2021. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!