Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha szerintem...

Mit csináljak ha szerintem elkaptuk a koronavírust?

Figyelt kérdés

Apa eléggé k.o-n van hidegrázás, láz, torokfájás. Tesómnak nincs láza de fáj a torka, Anya nem érez ízeket se szagokat , de nem lázas én meg kis orrdugulással küzdök és 1 napja volt hidegrázásom, ízeket csak Anya nem érez. Apa van a legrosszabbul.


Mit csináljunk/csináljak?


2021. márc. 15. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amit minden más betegségnél. Maradjatok otthon, pihenjetek, igyatok sok folyadékot, hívjatok orvosnak.
2021. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Ne pànikolj. Pihenj
2021. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvost hívjátok fel. Ugyanezt mondd el neki is, amit itt.

Kér tesztet, mindenkinek.

Ha pozitív, márpedig nagyon valószinűen az, karanten lesz.

Ha rosszabodik valaki állapota, azt azonnal kell jelenteni, a házidokinak.


Decemberben mi ezt már végigvittük.

2021. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendelnék pulzoximétert, mert a 40-es ismerőseim közül többen napokig enyhe tünetekkel elvoltak, aztán váratlanul kórházban landoltak rossz szaturáció miatt. Orvos és felesége is volt köztük, nekik volt otthon ilyen cucc, onnan vették észre, hogy ez már az az eset, amihez oxigén is kell.

De ezt csak a bizt. kedvéért, mert erre ráparáznék magamat ismerve.

Több ismerősöm volt covidos, aránylag kevesen kerültek kórházba, de többeknél nagyon rezgett a léc.

Hátha nálatok is enyhe lefolyású lesz. Háziorvosnak szólnék, ő kér majd tesztet nektek, ha még mindig ez a protokoll. Amúgy zéró kontakt a külvilággal, sok folyadék, pihi, és figyeljetek oda nagyon egymásra.

2021. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Jelezzétek telefonon a háziorvosnak, hogy beteg a család. Talán rendel nektek tesztet, de a tünetek alapján teszt nélkül is sejthető, hogy covidosok vagytok. Most már felírhat egy vírusellnes szert is, ha indokoltnak látja.

Az alap kezelés C és D vitamin, Aspirin Protect a trombózis megelőzésére és lázcsillapítás szükség szerint. Keress rá a neten a légzőtornára, azt érdemes rögtön elkezdeni, és csinálni, amennyire bírja a beteg. Ha ez csak napi 3x5 perc, az is jóval több a semminél.

Ha valakinek légszomja lesz, hívjatok mentőt.

És ha nincs is hatósági határozat róla, szigeteljétek el magatokat a környezettől. Ha valaki bevásárol nektek, ne vigye be a holmit, csak rakja az ajtó elé. Gyógyszertárba se menjetek, orvosságot is lehet neten rendelni.

Gyors gyógyulást!

2021. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ettől féltünk egyébként, mert itt senkink sincs, még a szomszédot sem tudom semmire megkérni szóval csak a netpincérre tudunk számítani. Pulzoximéter van semmi para senkinél 89 91 amien számok láthatók rajta.
2021. márc. 15. 18:00
 7/13 anonim ***** válasza:
A 89-91 az elég para.. ha tényleg annyi, azonnal mentő..
2021. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, 92 alatt mar orvosi segitseg kellene.
2021. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem is annyi volt amikor kipróbáltam , karácsonyra kaptam. Futottam két kört 123 volt.
2021. márc. 15. 19:17
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Ja, én valamiért a szaturációra gondoltam. :D

2021. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!