Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A PCR tesztet így kell levenni?

A PCR tesztet így kell levenni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam PCR teszten és előtte azért utánna olvastam hogy hogy veszik le, meg videót is néztem róla, nekem meg mindent másként csináltak! Bementem volt ott egy ágy, kérték hogy feküdjek le,(fura volt hogy le kell feküdnöm mert ugye ülve szokták levenni.) Lefeküdtem, majd odajött két ember az egyik lefogta a fejem a másik pedig a kezeim és mondták hogy nyugodjak meg nem fáj a teszt, és hogy a mintavétel közben a szememet ne csukjam be (amit megint nem értettem hogy miért nem szabad becsuknom...) Mikor az orromból vették a mintát konkrétan már fájt ebben a pozícióban, meg láttam hogy ahogy tolja be a pálcát a pálca teljesen meg volt görbülve (gondolom ebben a pozícióban nem voltak ki egyenesedve a légutak). A garatos résznél meg spatulával lenyomták a nyelven és úgy vettek mintát és mivel ez is fekvő helyzetben történt a mintavétel közben a nyálam hátrafolyt, nyelni meg ugye nem tudtam és így borzasztó volt!

Nem értem hogy miért így vették le mikor nem is ellenkeztem!



2021. márc. 16. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem, nálam az egész procedúra állva történt és kb. 10 mp volt, nem is figyelmeztettek semmire. Túlbonyolították, ettől függetlenül még érvényes lesz a teszt, bajod meg nem származott belőle, szóval te se bonyolítsd túl.
2021. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 7-szer volt mintavételem, ebből három PCR is, egyszer sem így vették le, hanem vagy állva, vagy ülve. Egyszer sem fogtak le, és torokban sem spatuláztak.
2021. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én szlovák vagyok, összesen 23 alkalommal teszteltek, ebből az utolsó volt pozitív, így most 3 hónapig nem kellesz. Egyszer sem bonyolították ennyire, bár lehet, hogy azért sem, mert egyszerűen nincs rá idő, sem lehetőség.
2021. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se ártana ilyet. Tőlem 1x vettek mintát de csak orrból. Garatból nem, amit furcsáltam de nem kérdeztem rá, hogy ez miért így van.
2021. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Amikor engem teszteltek nagyjából 2 perc volt, mindkét orrlyukamból illetve a garatomból (azt hiszem onnan vesznek biosz zsenik ne kövezzetek meg) is vettek mintát, a proceddúra úgy zajlott, hogy leültettek, szóltak, hogy talán kissé kellemetlen lesz de ne mozgolódjak, ezt persze normális stílusban. Mivel a teszt is negatív lett így teljesen pozitív élménynek vettem ezt... Már ha egy tesztet lehet úgy venni. :D
2021. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!