Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most tudtam meg, hogy Covidos...

Most tudtam meg, hogy Covidos vagyok. Mi fog történni?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen tünetem. Arra lennék kíváncsi hogy a piros papírt hogy kapom meg? Hogy fognak ellenőrizni? Valaki aki most covidos és karanténban van le tudná írni mi van ilyenkor?
2021. márc. 18. 11:13
 1/9 neincat ***** válasza:

Nem voltam covidos, de karanténba kellett volna zárniuk amikor visszajöttem Erasmusról (végül nem volt rá szükség :D) úgyhogy utánaolvastam egy picit, és ezt találtam

Telefonos applikáción keresztül ellenőriznek majd, GPS-t be kell kapcsolni a telefonon, és nap közben bármikor jöhet értesítés, hogy bizonyítsd hogy otthon vagy. Azt hiszem szelfiet kell küldeni :D Az értesítésre 10 persen belül reagálni kell, ha nem teszed valószínűleg rendőrség kimegy és megnéz, hogy otthon vagy-e.


A piros papírról nem olvastam semmit, szerintem a rendőrség viszi majd ki


Ez az az eljárás amit még decemberben olvastam, nem tudom, hogy azóta változott-e

2021. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyar tanár azt mesélte, nála úgy volt, hogy választhatott, vagy naponta felhívja valaki otthon valamikor, hogy mikor azt nem tudni, vagy egy rendőr(?) jön ki hozzá ellenőrizni, hogy nem hagyta el a lakást - szintén nem tudni, mikor jön.
2021. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kell megijedni.


Nálunk úgy volt, hogy miután pozitív lett a tesztem, másnap hívott a népegészségügytől egy hölgy. Felvette az adataimat, megkérdezte, milyen tüneteim vannak/voltak. Elrendelte a karantént, amiről e-mailben kaptam határozatot (piros papírt már nem adnak). A páromat is karanténba helyezték 10 napra, mint kontakt személyt. Együtt laksz valakivel?

Aztán a párom is pozitív lett, így őt is határozatlan időre karanténba helyezték. A rendőrség ötször vagy hatszor jött ellenőrizni. Ki álltunk az erkélyre és annyival megelégedtek.


Mivel nincsen szemét ledobónk a panellban, ezért a párom este nyolc előtt egy kicsivel levitte a szemetet maszkban. Ezenkívül nem hagytuk el a lakást. Vedd, vegyétek ti is nagyon komolyan.

2021. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Közeli rokonom volt karanténban. Egyszer sem ellenőrizték. Sőt, mikor behívták tesztelni, azt mondták neki, ne is foglalkozzon a karanténnal, jöjjön csak (volt autója, de ha nem lett volna, azt mondják neki, hogy menjen busszal)...
2021. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezzel nem azt mondom, hogy ne vedd komolyan, de a hatóságok gyakran nem veszik. Csodálkozunk, hogy lassan világelsők leszünk?
2021. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen, együtt élek két rokonommal. Egyikünknek sincs tünete (hasmenésem volt EGYSZER kedden és nem tudtam bemenni dolgozni ezért felhivtam a háziorvost aki egyből tesztet rendelt el...) De semmi más bajom nincs. :/
2021. márc. 18. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor a két rokonod 10 nap karanténba fog kerülni. Lehetnek még tünetedeid, az semmit se jelent, hogy most nincsenek.

3-as voltam.

2021. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#1 És akinek nincs telefonja?? Mert nekem nincs. Elromlott, újra meg nincs pénz (a covid miatt se...), ilyenkor még is mi van?
2021. márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, én nem voltam beteg, csak a delső szomszéd (negyedik emelet), ott volt egy három hónapos baba is, csak apu volt beteg, de ugye mindenki karanténban. Este háromegyed tízkor megjöttek a rendőrök, felcsengettek, hogy elég, ha kijönnek az erkélyre, hogy lássák, itthon vannak. Kimentek a szülők, a rendőr meg ordított fel, hogy hol a harmadik... anyu visszaordít, hogy alszik, három hónapos. Hozza ki az erkélyre... decemberben, mínuszban, az alvó csecsemőt. Van egy rakás teljesen normális rendőr ismerős, ez a kettő nem tudom, honnan jött, de hogy eszük semmi...
2021. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!