Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen mértékű B12, B9 vitamin...

Milyen mértékű B12, B9 vitaminhiánynál kellene aggódni, mekkora eltérés számít komolynak?

Figyelt kérdés
Nagyjából 10 százalékkal sikerült alá mennem B12-ből és folsavból a referenciaérték alsó határának. Nem mondanám, hogy nem szokott előfordulni az elmúlt évtizedekben, hisz nem nagyon habzsolom azokat az ételeket, amik ezeket gazdagon tartalmaznák, de azért az alsó határ felett szoktam lenni. De mivel hipochonder vagyok, ezért először az fordult meg a fejemben, hogy valami felszívódási zavar okozza, persze vashiányra utaló jelek nem igazán vannak a vérképemben szerencsére. Elkezdtem szedni pirulákat, hogy visszatérjek a határok közé mindenesetre.

2021. márc. 19. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod. Egyik sem halálos. :)
2021. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora eltéréstől semmi bajod nem lesz. Vitaminokkal hamar feltudod tornászni...
2021. márc. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!