Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kéz Mr vizsgálati leletemen...

Kéz Mr vizsgálati leletemen semmi eltérés nincs, a csuklóm mégis nagyon fáj. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Korábban már írtam ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet a gondom... A tegnapi nap folyamán végre elvégezték a csuklóm Mr vizsgálatát, 1 hónapos várakozás után.

Semmi problémára nem derült fény.

Ez elég érdekes, mert ennek ellenére nagyon fáj a kezem.

Kis előzmény...

A bal kezemet műtötték harapás miatt nyáron. Közel másfél hónapig a jobb kezemet terheltem, mivel a balt nem tudtam. Viszont a jobb kezem előtte sem volt 100%-os, mert a rajta támaszkodás nem ment teljesen. Aztán 1 hónapja egyik napról a másikra meg sem bírtam mozdítani a kézfejemet és a csuklómat, olyan fájdalmam volt. A 4 irányú röntgen azt mutatta ki, hogy valamikor volt egy sajkacsont törésem, de semmi elmozdulás nem volt és szépen forrt. Illetve, hogy a sing csontom sokkal rövidebb a kelleténél és emiatt a kézfej holdcsontja elhalhat, mert nagyon nagy teher esik rá és a vérellátás csökken, vagy megszűnhet. Szerencsére az Mr ezt az elhalást nem igazolta! 🙏 Viszont semmi mást sem. Érdekesnek tartom, hogy ők a korábbi törést sem látták, illetve az ulna minus varians(a rövidebb singcsont) nevű eltérést sem, amit a röntgen igazolt.összesen 3 mondatban véleményezték, hogy semmi nincs.

Jövőhéten kell a kézsebészhez vissza mennem, nyilván megfogja nézni a felvételeket is az Mr-ről. Viszont most már nagyon elegem van, hogy se rátámaszkodni nem tudok, egy 0,5 vagy max 1kg-nál nehezebb tárgy emelése is fájdalmat idéz elő. A lábast egy kézzel megemelni nem tudom. A kilincs lenyomásától is fáj. Sőt, csak simán a csukló mozgatás is fájdalmas. Az Mr szerintük mégis negatív.

Nem kérdőjelezem meg a tudásukat, csak egy ismerősöm keresztszalag szakadását nem mutatta ki az Mr vizsgálat. Kamerás módszerrel derült rá fény neki.

Én lennék a legboldogabb, ha semmi baj nem lenne nekem vele, viszont akkor fájni sem fájna, ha minden oké lenne... Az 1 hónapja tartó kézrögzítő használat sem javított sokat a helyzeten. Ha valaki volt már így, legyen szíves ossza már meg a tapasztalatát.


2019. okt. 5. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Idegi sérülés is lehet, amit az MR nem mutat ki.
2019. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Lehet akkor valami olyasmi lesz. 🙄
2019. okt. 5. 21:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy kis infó, hogy mennyire figyelnek a dokik... Továbbra is fájt a kezem, vissza mentem újra a héten a kórházba, de most másik orvos volt. Megnézte a kezemet, egyből ott nyomta meg ahol fáj. Mondta látja készült Mr is róla. Kinyomtatták neki a leletet, de mondta azon semmi nincs írva, azt negatívnak írják. Így megnézte ő is a felvételeket. Kérdezte kötés volt a kezemen az Mr vizsgálat alatt?? Mondtam, hogy dehogy is... A puklit látta kötésnek. Csak mivel nem volt leleletezve, azt hitte nem jól lát... Mondta érti, hogy a csontok állapotát kérdezték az Mr-en, de akkor is.... Így most 10 szteroidos fizioterápia, ha nem jobb, akkor műtét. Ha akkor észre veszik, kb túl lennék rajta.
2019. nov. 2. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Na igen. Nekem is vannak rossz tapasztalataim, de bele lehet futni olyan orvosokba is, akik értik a szakmájukat és foglalkoznak is a betegekkel. Jobbulást.
2019. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!