Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hogy áll hozzá az oltás...

Ki hogy áll hozzá az oltás témához? Hogy viszonyulsz a másik oldalhoz ha beadatod/nem adatod be? (Tiszteletteljes, nyugodt válaszokat várok!)

Figyelt kérdés

Nem is feltétlenül, hogy beadatnád-e vagy sem. Inkább az érdekel, hogy ha valaki pont a te nézeted ellenkezőjét gondolja, hogy állsz hozzá? Ha beadatod, hogy állsz ahhoz, aki nem akarja? Ha nem akarod, hogy állsz ahhoz aki be akarja adatni?

(Én úgy állok hozzá, hogy elfogadom a döntését és tiszteletben tartom, noha tudom hogy ellenkező a véleményünk, nem akarom rátukmálni az ellenkezőjét, de elvárom a kölcsönös elfogadást.)


((Mindenkit kérek tiszteletre, nyugalomra és higgadt hangnemre!!!))



2021. márc. 22. 00:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek a saját döntése, én is úgy állok hozzá, ahogy te. Szerintem ez az intelligens, felnőtt emberi reakció.
2021. márc. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
57%

Én feladtam. Nem vitatkozom, nem akarok meggyőzni senkit. Az oltáselleneseknek mondhatok bármit, semmilyen érv nem győzi meg őket.

Az egészségügy romokban. Pont ma olvastam, Szegeden az Urológiai klinikán már a daganatos betegeket (akiknek ugyebár nem lenne szabad elhalasztani a kezelésüket) is szelektálják, és csak a sürgős eseteket látják el, mivel át kell vezényelniük a dolgozókat a Covid osztályra, és nincs elég orvosuk.


Itt már nem arról van szó, hogy ha nem elég az átoltottság, akkor nem nyitnak ki a kocsmák. Itt már emberéletekről beszélünk, de az oltás ellenesek ezt is magasról leszarják!

Itt kitombolom magam, de ismerősöket már nem győzködök... Egyszerűen felesleges sajnos. :/

2021. márc. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
68%
En is ezt varom el, amit Te. En nem adatnam be, de elfogadom, aki igen, es nem varok tole indoklást, hogy miert, nem kell magyarázkodnia, de cserebe engem se kerdezgessen, es ne alljon neki engem ratukmalni. Pl. a szuleim beoltatjak magukat, mert ok mar 60-hoz közelítenek, igy érhető. Mondtam nekik, hogy en nem fogom (19L), azt mondtak, oke, azt csinalok amit akarok. Az en korombeliek szerintem addigra kapnak meg az oltást, mire reg lecseng ez az egesz. Illetve az államhoz meg annyi keresem lenne, hogyha önkéntesnek állítja be az oltakozast, akkor ne részesüljön hátrányba az, aki nem el a lehetőséggel.
2021. márc. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
31%
2, akkor gyorsitsd fel az oltás beadását? mint mondtam a szuleim beregisztraltak, majdnem 60 evesek, betegségeik is is vannak, es talan ha nyárra megkapják az oltást. Ellenesség ide vagy oda, nem masok hibája az, hogy a kórházaknak kicsi a kapacitása.
2021. márc. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
38%
#3: És ha emiatt a szüleid egy esetleges daganatos megbetegedésnél nem jutnak időben orvosi ellátáshoz? Vagy egy infarktus, vagy stroke után megfelelő időben rehabilitációját? Gondolom, az is az ők dolguk lesz...
2021. márc. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem társadalmi kötelezettség véget vetni a járványnak. Viszont csak több választható vakcina esetén tenném kötelezővé, amiből mindenki megtalálhatja a neki szinpantikusat.
2021. márc. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy olyan helyzet, ami eddig ismeretlen volt az embereknek (mármint súlyosságában). A kormány kommunikációja és az ellenzék sem segíti növelni az emberek bizalmát az oltások felé. Egyszer azt mondják, hogy csak xx oltást lehet kapnia xx rétegnek, korosztálynak, most meg már azt, hogy bármelyik jó bárkinek.

Még én sem regisztráltam, előtte szeretném magamat kivizsgáltatni, de nem vagyok oltásellenes.

Nekem akikből elegem van: a hardcore oltásellenesek és akik azt mondják ez egy semmiség, nincsen járvány, ezek hangoztatják azt is, hogy aki meghalt vagy hónapokig rosszul van, az megérdemli...egészséges rokonom is majdnem belehalt. Igazából szerintem ez a helyzet mutatta meg mennyi nemtörődöm másokat leszaró ember van. Tegnap volt egy kérdés, ahol leírta egy válaszoló, hogy az édesanyja lélegeztetőgépen van, erre a "járványszkeptikus" kérdező privátot írt neki, hogy de biztosan volt az anyjának krónikus betegsége...És? És ha van, akkor mehet a levesbe? Komolyan ezekkel az emberekkel mi van? Meg a fekete-fehér felfogás. Ha én nem hiszek Gődénynek és egy bűnözőnek tartom, akkor biztosan agymosott fideszes vagyok, le vagyok fizetve, és még a szokásos mocskolódások.

2021. márc. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
27%

#4: Itt most nem azokról van szó, akik akarják, de nem kerültek sorra. Hanem azokról, akik önző módon nem gondolnak arra, hogy az ők oltásellenességük mások életébe kerülhet!

Most lehetne azon vitatkozni, kinek a hibája, hogy nincs elég egészségügyi szakdolgozók, de ez nem oldja meg a problémát.

Vagy a covidosokat hagyják meghalni, vagy az egyéb betegeket, vagy ebből is-abból is...

És ennek az oltással véget lehetne vetni! De ahhoz megfelelő mértékű átoltottság kell!

2021. márc. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
43%
Mennyire kell súlyos helyzet hogy ne tartsunk ott még egy év után is, hogy megkérdőjelezik a súlyosságot 10000+ korházban ápolt beteg után??? Normális az ilyen??
2021. márc. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
55%
5, ironikus hogy ilyeneket irkalsz egy ilyen kerdes alatt xD 19 evesen mikorra kapnám meg az oltást szerinted? ha jövő nyaron, az nagyon hasznos lesz 😃 vagy most nem is ertem pontosan mi a problémád. nem erre kell fogni hogy kicsik a kórházak. eddig is igy volt. sok ember belehalt abba, hogy nem kapott idoben ellátást. nem kell ezt is a koronára fogni.
2021. márc. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!