Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek cukorbeteg, ha nem...

Lehetek cukorbeteg, ha nem magas a vércukorszintem?

Figyelt kérdés

Voltam már orvosnál ezek miatt, cukorbetegségre gyanakodtak, de teljesen normál volt a vércukrom. Viszont teljesen cukorbetegségre utaló tüneteim vannak. Eszméletlen száraz a lábam, gyakran csak úgy kisebesedik, ekcémára hajlamos a bőröm, állandóan szomjas vagyok, akkor is, ha napi 3 litert iszom, néha elszédülök vagy furcsán látok 8ez nagyon ritka), állandóan kiújuló hüvelygombám van, bármit csinálok. Szóval a kérdés az lenne, hogy érdemes cukorbeteg vonalon tapogatózni és nyüstölni az orvost, hogy küldjön vizsgálatra akkor is, ha a rendelőjében megmérve normál cukrom van?

Amúgy a nagypapám és apukám is cukorbetegek, bár nekik idősebb korukra alakult ki.


2021. márc. 22. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mármint az orvos egy alkalommal megmérte a rendelőben a cukrod, az oké volt és ezért úgy döntött, tuti nem vagy cukorbeteg? Az még kicsit kevés a biztos diagnózishoz. Annyit simán meg tudsz tenni, hogy egyik nap reggeli előtt elsétálsz egy patikába, ahol csinálnak vércukormérést. A reggeli éhgyomri értékből nagy eséllyel kiderül, ha gáz van (biztosabb, mintha napközben random néznék). A másik meg hogy veszel egy mérőt (kb. 10 ezer forintból kijön mindennel együtt) és párszor méred magadnak reggel, evés előtt és 1 órával evés után. Nézz utána, mennyinek kell lenni, itt már ki fog bukni, ha gáz van. Ami tüneteket írtál, azokat a túl magas vércukorszint okozza, tehát ha ilyet nem mérsz de mégis vannak a tünetek, akkor más kell legyen az oka.
2021. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A pillanatnyi cukorérték lehet jó, de igazából a terheléses számít, ha erősen cukorbetegségre van gyanú.
2021. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez tobb pontos cukorterheleses vizsgalat kell, azert, mert volt egy egyszeri jo eredmenyed (gondolom), az nem jelent semmit.

Inzulinrezisztenciad is lehet siman, plusz a pajzsmirigyedet is nezesd meg.

En maganuton indulnek ennek az egesznek neki, az en haziorvosom semmilyen vizsgalatra nem hajlando most elkuldeni, gondolom mashol is hasonlo a helyzet.

2021. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, gondoltam én is ir-re meg ételérzékenységre, lehet az is, hogy pajzsmirigy. Az a baj, hogy túl sok az átfedés ezek között... Jó lenne nagyon magánúton, de keret az sajnos nincs rá.
2021. márc. 22. 13:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En sem vagyok gazdag, aprankent raktam ossze a penzt a maganorvosra, vervetelekre, stb, de muszaj volt, mert az orvos felol meg is halhatnek. Ha nem covidos vagyok, vagy nem eppen oltasra megyek, akkor inkabb hagyjam beken :D

Igazabol nagyon-nagyon szomoru, de ez van. Azert persze probald meg allami uton, hatha :)

2021. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy engem pajzsmirigyes meg IR-t szűrő vérvételre a nőgyógyász utalt be. Ott is próbálkozhatsz, ha a háziorvosnál nem megy. Egy sima éhgyomri vérvételre elég, ha beutal, abból már jó eséllyel kibukik az IR is, és a megerősített gyanúval már a terheléses vizsgálatra is beutalnak.
2021. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem cukorbetegségre utal, hanem a hipotalamusz-hipofízis-mellékvese "szentháromság" felborulására.
2021. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!