Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hete kb eltört a bokám...

Egy hete kb eltört a bokám kaptam egy gipszet és azt tapasztaltam hogy mikor felállok mankóval a másik lábamra nagyon el kezd fájni a törőt bokám szerintetek normális ez?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fekvővipszet kaptál? Biztosan lehet vele járni?
2021. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fekvő gipsz de azt mondták wc re el mehetek vele csak ne álljak rá ezért mankoval megyek és a másik lábamon állok
2021. márc. 27. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem. A fájdalom normális ha felállsz, mert húzza a gipsz a törött részt. Jobbulást!
2021. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked szép napot
2021. márc. 27. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A könnyített gipszben is fáj, ha lógatja az ember, pedig az nem húzza. Csak egyszerűen telemegy vérrel, ami feszíti és azért fáj. Ez normális. Sajna. Ha nagyon nem bírod, szerezz egy kacsát és pisilj abba. Így akkor már csak kakálni kell kimenni.
2021. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztamnk ***** válasza:
100%
Egyelőre feszíti a beleáramló vér ahogy függőlegesbe kerül, a gipsz meg nem engedi tágulni.Aztán ahogy múlnak a napok, a lábad kerülete csökken picit mert nem mozognak az izmok, így a gipsz "tágul" egy kicsit. Tényleg ne mozogj addig túl sokat amíg nem lesz járógipszed. Utána is mindig tedd föl a lábad, az jót tesz neki, meg járógipsszel is járjál mankóval nyugodtan, ameddig úgy érzed hogy fáj vagy kényelmesebb.
2021. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!