Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a magasabb iskolai végzettséggel rendelkezők között nagyobb azok aránya, akik beoltatnák magukat koronavírus ellen, mint az iskolázatlanabbak közt?

Figyelt kérdés

A felsőfokú képesítéssel rendelkezők kb. 65%-a,

A középfokú képesítéssel rendelkezők 50-55%-a,

A legfeljebb alapfokú képesítéssel rendelkezők kb. 35%-a

oltatná be magát biztosan.



2021. márc. 27. 19:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%
Sosem láttam értelmét a felméréseknek. Főleg, amikor az megkérdezettek számánál pl 1000 szerepel.
2021. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
A Központi Statisztikai Hivatal 2020.nov.30 óta folyamatosan végzi ezt a felmérést. Már biztos jóval többet megkérdeztek 1000 főnél.
2021. márc. 27. 19:39
 3/32 anonim ***** válasza:
55%
Én csak azt gondolom, hogy beszaribbak az átlagnál. Bár úgy is megfogalmazhatnánk, hogy szabálykövetőbbek.
2021. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szóval, szerinted a szabálykövetés beszariság? Az nem fordul meg a fejedben, hogy jobban fel tudják fogni, hogy mi a szabályok lényege? (Amúgy a bátorságnak és az iskolázottságnak nem sok köze van egymáshoz. Talán a vakmerőségnek esetleg.)
2021. márc. 27. 21:07
 5/32 anonim ***** válasza:
49%

Mert a fidesz-szavazók butábbak.

Az 1-es meg tanuljon statisztikát, 1000 fős mintából nagyon jól lehet következtetéseket levonni akár 5 millió főre is. Csak ismernie kéne olyan fogalmakat és azok használatát, mint reprezentatív mintavétel, súlyozás, eloszlás stb.

2021. márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Elmondanám, három olyan FIDESZ szavazót is ismerek, akinek az IQ-ja a felső 2%-ba tartozik.

Amúgy, nekem úgy tűnik, a baloldaliak között több az oltásellenes. (Nem a médiában hangoztatottak miatt vélem így, hanem a környezetemben látom.) Talán, mert a FIDESZ reklámozza annyira az oltást, és a baloldaliaknak eleve muszáj ellentmondani mindenre, ami tőlük ered. (Bár ilyen statisztikát még nem láttam.)

Viszont, ha mindkettő igaz, és a magasabb iskolai végzettségűek között több az oltáspárti, plusz a baloldaliak között több az oltásellenes, akkor ebből érdekes következtetést lehet levonni!

A statisztikai mintavételezést illetőleg meg igazad van.

2021. márc. 27. 22:24
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

6-os

Na látod. Én nem 3 hanem legalább 10 olyat ismerek, akinek nagyon magas az IQ-ja és ellenzéki. :) De egyébként ez egy közismert tény, nem én találtam ki, hogy a diplomások sokkal inkább átlátnak a szitán, ami teljesen érthető is.

2021. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Akkor ebből is az következik, hogy be kell oltatnunk magunkat.
2021. márc. 27. 22:38
 9/32 anonim ***** válasza:
A többségnek biztos.
2021. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok agyoniskolázott, de fel tudom fogni, hogy az oltás hasznos. Nem szeretnék lélegeztetőre kerülni, szövődményeket (az agyban is lehetnek, elhegesedhet a tüdőd, hónapokig fáradt vagy a megbetegedés után, étvágytalan stb).

Valamint mindenki a nyitásért ordít, meg a kormányt fikázza, hgy miért van ennyi beteg, közben meg ők köpködnek az oltásra. Anyukámék megkapták már és köszönik jól vannak:) Ja, nem vagyok fityeszes.

2021. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!