Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A divatfűzők is jó hatással...

A divatfűzők is jó hatással tudnak lenni a testtartásra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fűzőnek számtalan rossz hatása van (bordák nyomása, stb.), de egyébként a testtartás javítás, a kevesebbszer görbe tartáson tud segíteni?

(arra gondolok, ami a mellet is fedi, nem arra amelyik csak alája ér).



2021. márc. 28. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem, mert ha a fűző tart, akkor az izmaidat nem használod, legyengülnek és fűző nélkül még görbébb leszel. Tehát rendszeresen használni tuti nem jó.


Viszont én éppen az esküvőmön, ami az egyetlen alkalom hogy fűző volt rajtam, azt éreztem, hogy segített "beirányozni" a gerincem, valahogy jobban éreztem tőle, hogy hogyan is kéne egyenesen állni a derekamnak. Utána jó darabig valahogy jobban éreztem, hogyan van az egyenes, vagy nem tudom, hogy fogalmazzak. Tehát az az egy alkalom nekem szerintem hasznos volt. Igaz, én próbáltam nem 100%-ban a fűzőre hagyatkozni, hanem az izmaimmal is tartani magam.

2021. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Igen. A mai fűzőknek már nincsen annyi negatív hatása, mint a régieknek, azok még igazi halcsontból voltak, a maiak meg gumis anyagból, halszálkával.

Vannak karcsúsítóak is, amik elvileg a testedet is formálják, de ez nem tudom mennyire igaz. Az biztos, hogy a testtartást javítja, és az alakodat is sudárabbá teszi látszatra. A többségük elég kényelmetlen, de ha ezt neked megéri, akkor csak ajánlani tudom.

2021. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából nekem nincs bajom a testalkatommal, nem szeretném karcsúsítani, vagy ilyensmi. Csak egész egyszerűen nagyon-nagyon tetszik a kinézete már évek óta, és most jutottam oda, hogy rendeljek is.

(talán azt tartott vissza eddig, hogy a legtöbb darab mondhatni a szexuális kultúra része, és tartok a tömegközlekedéses incidensektől. Bár tény, egy midi szoknyába is neveztek már prostinak a 4/6-oson).

Aztán eszembe jutott, hogy lehet-e bármilyen tartás javító funkciója, mert végülis ad egyfajta alakot, stabilitást. Ami nekem nagyon jól jönne, és kész csoda, hogy mindig egészségesnek mondanak az ortopédián.


Köszönöm szépen a válaszokat egyébként :)

1-es: én elképzelhetőnek tartom a megszokást. Egy youtubernél láttam, hogy ő napi szinten hord (nem acélmerevítőst, s nem régi fajtát, hanem divatot) és megszokta, ma már úgy nyilatkozik róla, mintha csak egy merevítős melltartót hordana :D

2021. márc. 28. 17:19
 4/5 anonim válasza:
100%

#2 es vagyok.

Csak ajánlani tudom. Nekem van egy egyszerű fekete, és a karantén előtt napi szinten hordtam. Vannak akik ítélkeznek, igen, de én úgy vagyok vele, hogy aki ebből ítéli meg a másikat, azt le kell sz@rni Már bocsi.

2021. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, a divatfűző nem nyom, az nem arra van. Viszont csak egyenes tartással kényelmes, így diszkréten emlékeztet arra hogy hogyan is kéne tartani a hátunkat.
2021. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!