Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a tetőzés után még berobban...

Ha a tetőzés után még berobbannak a mutánsok is, de addig voltam oltakozni, akkor utána átoltanak egy másik vakcinával, vagy elég csak ráoltani ugyanazzal amit kaptam?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 2. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az okosok majd eldöntik, milyen oltás kell neked másodikként.
2021. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a vakcina véd-e a mutánsok ellen. Bizonyos vakcinák védenek bizonyos mutánsok ellen, de ezt sajnos nem lehet előre tudni.
2021. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És az astra zenecánál érdemes sok aszpirint szednem? Mert az aszpirin vérhigito és az csökkkenti a vérrögképzodes esejet. Szerintetek?
2021. ápr. 2. 16:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Szedjél egy-két hétig, ha ez megnyugtat, napi 100mg-ot. De egyébként a több tízmillió beadott oltás után olyan 20 thrombosis lett, szóval nem gondolom, hogy valós a félelem. Mindegy, ártani nem fog.
2021. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miert a 100 mg-osat szedjem, ha van 500 as is?
2021. ápr. 2. 16:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Szedd azt nyugodtan, de már a 100mg is elég a vérlemezke aggregáció gátlásához, tehát a trombózis megelőzéséhez. 500mg a fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatás eléréséhez kell. A nagyobb dózistól több mellékhatás jelentkezhet hosszú távon. Ezért azoknak, akiknek tartós vérhígításra van szükségük, csak 100mg-ot adunk. (Eü-s vagyok)
2021. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. És ha nekem BPPV jellegű szédüléseim vannak születésemtől fogva, akkor bármelyik vakcina ezt felerősítheti?
2021. ápr. 2. 16:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam olyat, hogy hatással lenne szédülésre, de persze ez nem jelent semmit, csak azt, hogy én nem tudom. Ha tényleg BPPV, akkor ugye ott kis mészkőkristály kerül rossz helyre a belső füledben, az egyensúlyozószervben. Gondolom mutatták a tornákat, amivel ki lehet mozgatni őket, gyógyszert sajnos nincsen rá, csak hányingert lehet csillapítani.

Szerintem, ha a vakcina szédülést okoz, az inkább pszichés jellegű, vagy allergiás reakció miatt alakulhat ki, ami pedig nagyon ritka.

2021. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem a torna olyan szédülést okoz, hogy a belemet is kihányom tőle miközben mindjárt meghalok, így ez kilőve. Helyette betahisztint szedek csak... de bizonyos fejpozíciók ugyanúgy kiváltják nálam a szédülést.


Többen számolnak be szédülésről a vakcina beadását követően, ezért gondoltam rá, hogy mivel bennem megvan a hajlam, nem tesz-e rosszat ilyen téren a vakcina.

2021. ápr. 2. 19:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy pont a BPPV-t hozza-e elő, vagy valamely más szédülésfajtát, de szerintem még mindig jobb egy kis ideig szédülni, akár hányni is, mint elkapni a covidot...
2021. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!