Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért "nem érzem az ízeket"?

Miért "nem érzem az ízeket"?

Figyelt kérdés

Nem a covid miatt, mivel az ízlelőbimbóim tökéletesen működnek.


Alig tudom megfogalmazni.

Nagyon jó minőségű, változatos kajákat eszünk itthon, ne evés közben nem érzem igazán őket. Minden finom nagyon, de nem "ütnek", nem érzem azt a woooow érzést amit mindenki más. Nem tudom élvezni az evést.


El lennék fásulva? Depresszió? Vagy 3x év alatt hozzaszoktam az ételek ízéhez és magasabb lett a mérce? Vagy hogy gyorsan eszem? Esetleg az orrsövényferdülésem fog vissza az ízélményekből?


Emlékszem, gyerekként mennyire intenzíven éreztem , bármit us ettem, még évtizedek távlatából is megvan...


2021. ápr. 4. 09:45
 1/1 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek sokkal több ízlelőbimbója van, mint a felnőtteknek. Azért válogatnak, mert intenzíven érzik a rosszat és a jót is. Esetleg próbáld ki, hogy rosszabb minőségű ételeket is eszel. Úgy érezni fogod a különbséget.
2021. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!