Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon székrekedésem van, mit...

Nagyon székrekedésem van, mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 hete nem tudok nagyvécézni, már bevettem 2 hashajtó gyógyszert de semmi... Pedig a hasam is nagyon fáj és érzem az ingert de ha leülök a wc-re semmi. Stressztől lehet talán mert most új helyen vagyok és itt olyan a wc, hogy minden kihallatszik behallatszik az egész lakásban, nagyon félek, hogy hallani fogják... Szerintem ezért nem megy, de hogy még hashajtóval se... Mit tegyek? Már több tippem nincs.

2021. ápr. 8. 03:46
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg valami hashajtó hatású tea? Nekem azok még jobban szoktak hatni mint a hashajtó tabletta mondjuk van hogy kell neki kb 12 óra mire érzem. Nincs olyan időpont amikor senki nincs ott rajtad kívül? Akkor nem stresszelnél azon is hogy ki fogja hallani. Ha meg esetleg hallják akkor ez van. Ha tényleg olyan a wc akkor gondolom te is hallod amikor ők szarnak. Vagy végső esetben a kúp is megoldás lehet de én személy szerint nagyon utálom. 1 hét talán még nem olyan vészesen sok idő, nyilván nem szokványos meg egészséges de ha 1 hetes nyaraláson vagyok akkor én nem szoktam nagyvécézni. Azért az 1,5-2 hetet ne várdd meg vele. Az egyik dolog valószínűleg hatni fog vagy ha nem akkor menj el orvoshoz mert akkor komoly problémák is lehetnek a háttérben.
2021. ápr. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Mert akkor mi van, ha meghallják hogy kulázol? Gondolod hogy azt hiszik h te nem szoktál? Esküszöm, nem vagy normális, egy hétig visszatartani a kakádat, és hurcolod magadban a testedben?!

Fordulj nagyon gyorsan orvoshoz, vagy legalább próbálj meg meleg vízzel beöntést adni magadnak, mert ezzel rekordgyorsan szétcseszed az egészségedet.


Gyógyszertárban lehet kapni ejtőtartályos beöntőkészüléket, vegyél hozzá egy kis tégely fehér vazelint is; a tartályt töltsd fel testmeleg vízzel, krémezd be a gumicső végét, és dugd fel a seggedbe, kicsivel a záróizmon túl. Ezután emeld fel a tartályt, és a közlekedőedények elve alapján a meleg víz beáramlik a végbeledbe. A gumicső megtörésével tudod elzárni a folyadékot. Ha bent van a meleg víz, nem sokkal utána megindul a székletürítés.

A kórházban ezt a módszert használtuk beöntésre, végbéltisztításra.


A másik megoldás a beöntőfecskendő; szintén a gyógyszertárban vehetsz nagyméretű közönséges fecskendőt vagy farkasfecskendőt, de a drogériában kapható, hüvelymosásra szolgáló körtefecskendő is jó lesz jobb híján.


Használat után fertőtlenítő szappannal vagy domestossal mosd el a kellékeket. Egy doboz gumikesztyű is jó szolgálatot tesz a művelethez.

2021. ápr. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a hashajtó jó megoldás ilyen esetben. Mikor vetted be? Nem lehet, hogy még időre van szükség, hogy kifejtse a hatását?
2021. ápr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Glicerin kúp segíthet kihozni.
2021. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Hashajtót már ne vegyél be, tök felesleges, azt alulról kell kiszedni.

Vagy glicerines kúppal vagy beöntéssel, de én már rég orvosnál lennék vele, mert legjobb esetben is végbélrepedésed lesz a beszáradt széklettől, de akár bélcsavarodást is kaphatsz.


Az meg mégis mit érdekel, hogy hallják, ahogy szrsz? Vagy ezentúl már sohasem fogsz vagy napokig visszatartod?

2021. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél Glicerin kúpot az fél órán belül kihozza, nekem ez szokott segíteni.
2021. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!