Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha visszeres a lábam, hogyan...

Ha visszeres a lábam, hogyan előzhetem meg az erek kidudorodását? Illetve, hogy ne legyen mégjobban az...

Figyelt kérdés
2007. dec. 21. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha hajlamos vagy rá, örökölted, akkor előbb-utóbb ígyis-úgyis megtörténik sajnos. Nálam is így van, édesanyámnak nagyon viszeres volt a lába, és hát nekem is, habár én lehet, hogy az életmódommal is rásegítettem. :(

Azt tudom tanácsolni, hogy sportolj, fuss, és akkor hátha...

2007. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet kapni harisnyát rá, azt meg te tudod, hogy a sok ülést , állást mennyire tudod kerülni.Ha pl üllőmunkát végzel, ülés közben próbáld meg sokat tornáztatni a lábad.A kényelmes cipő is fontos.
2007. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell műtetni. Már ambulánson végzik. Nekem megcsinálta az orvos. Még hegesedés sem látszik. Úgy huzigálta ki.
2007. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudod megelőzni.Akár ülsz,akár állsz,ez ki fog jönni.Minél előbb keresel egy érsebészt,annál jobbak az esélyeid.A belső visszér nyomja ki a külsőket,amíg azt nem veszik ki,nincs gyógyulás.1 napos műtét,én már a 2.nap mentem dolgozni.Minél hamarabb lábra állsz és sokat mész,annál hamarabb és fájdalom mentesen gyógyulsz.Nyáron nem csinálják!
2008. jan. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A futás tilos nem tesz jót a viszérnek! Vannak különféle gyakorlatok,pl:A lábujjaidat szorítsd "ökölbe"amilyen erősen és gyorsan tudod,ezt ismételgesd.Más:állj lábujjhegyre majd sarokra ebből is csinálj néhányat.Más:a lábfejekkel először körözz mindkettővel befele majd kifele naponta csináld ezeket akár többször is segítik a vér áramlását.Polcold fel a lábad tv nézés közben,valamint jót tesz a gyertya állás is.A vér vissza tud ilyenkor folyni.A viszeret az érben lévő kis billentyűk rossz működése okozza,azaz nem zárnak rendesen,ezért a vér vissza tud folyni rajtuk és nem a szív felé halad hanem ott megáll pang és vastagítja az eret.Próbáld ki ezeket ,és van még számtalan gyógynövény boltban kapható viszér kenőcs is.
2008. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem ugyanesz a problemam ,lehet venni kompresszios harisnyates hordani is kell ,En se birom minden nap ebbe a nagy melegbe es minnel tobbet pocold fel a labad.Ha kremmel akarod kenni es terhes vagy eloszor is szerintem kerdezd me az orvosod en Usaba vvagyok de itt nem ajanjlak a kremet.33 hetes kismama
2008. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!